(fot. UM)

Prace wykończeniowe w SP nr 2

Pszczyna01.07.2020, 16:34

Na ostatniej prostej są prace wykończeniowe prowadzone w nowym budynku SP nr 2 w Pszczynie. Gotowe są już sanitariaty, a także sale lekcyjne, które wkrótce zostaną pomalowane. Zmienił się także wygląd na zewnątrz, gdzie położono ozdobny fragment elewacji. Do nowy pomieszczeń przeprowadzą się uczniowie klas VI do VIII.

Dzięki temu, że szkoła powiększy się o nową część, zlikwidowana zostanie dwuzmianowość, co już wcześniej podkreślał burmistrz Dariusz Skrobol - Naszym celem było zlikwidowanie dwuzmianowości. Uczniowie tej szkoły często kończyli lekcje późnym popołudniem. Od nowego roku szkolnego sytuacja zmieni się diametralnie.

Nowa część szkoły składa się z dwóch kondygnacji. Na parterze wybudowano małą salę gimnastyczną oraz pracownię komputerową. Znajdować się będą tam również szatnie oraz sanitariaty. Na drugim piętrze powstanie siedem sal lekcyjnych, które będą wykorzystane jako pracownie przedmiotowe.

Wykonawcą inwestycji jest firma Plater Sp. j. Zakład Produkcyjno - Usługowo - Handlowy z Łąki. Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie kosztować będzie ponad 5,3 mln zł.

(źródło: UM)

 

KK

T G+ F

Zobacz także

Dalsza przebudowa szkoły w Golasowicach
Dalsza przebudowa szkoły w Golasowicach
Trwa rozbudowa SP nr 2
Trwa rozbudowa SP nr 2
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18