fot. powiat pszczyński

Powiatowe szkoły zapraszają na dni otwarte

Powiat24.03.2019, 10:12

Wielkimi krokami zbliża się rekrutacja do szkół średnich. Tegoroczni absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych stoją przed ważnym wyborem, którą szkołę i jaki kierunek wybrać? Powiatowe szkoły średnie zapraszają na dni otwarte.

Szeroki wachlarz zawodów, profile kształcenia, innowacje pedagogiczne, doskonale wyposażone pracownie, współpraca międzynarodowa oraz szeroka współpraca z przedsiębiorcami, którzy oferują uczniom możliwość zatrudnienia po ukończeniu szkoły - to atuty placówek prowadzonych przez powiat pszczyński.

Do podjęcia nauki w powiatowych szkołach zachęca starosta Barbara Bandoła. - Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego jest skuteczną szkołą, z bardzo dobrą zdawalnością matur, co potwierdzają rankingi. To szkoła warta polecenia jeśli chodzi o kształcenie ogólne i przygotowanie się do studiów. Jeśli chodzi o szkoły branżowe i technika - kładziemy duży nacisk, żeby zaplecze do kształcenia zawodowego było na jak najlepszym poziomie. Te szkoły sięgają po środki unijne i uczniowie mają szansę na odbywanie zagranicznych praktyk i staży. To wzbogaca ofertę, a uczniowie mogą uczyć się praktycznie języków i współpracować z kolegami z wielu europejskich państw - zachęca starosta.

W ubiegłym roku powiat pszczyński oddał do użytku dziewięć nowoczesnych pracowni do nauki zawodu w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 oraz PZS nr 2 w Pszczynie. Powstały m.in. pracownia gastronomiczna, rysunku technicznego, architektury krajobrazu, elektryczna i elektroniczna oraz do praktycznej nauki języka obcego zawodowego.

Jakie nowości czekają uczniów od nowego roku szkolnego? Powiat pszczyński planuje uruchomić nowe kierunki kształcenia, m.in. technik programista oraz technik energetyk. W budynku internatu szkoły rolniczej powstaną kolejne pracownie. W najbliższych miesiącach powiat pszczyński zainwestuje ponad 1 milion zł na przygotowanie placówek do nowego roku szkolnego.

Terminy dni otwartych w powiatowych szkołach:

• Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie (tzw. „Samochodówka”) - 28 marca w godz. 8.00 - 13.00
W programie m.in.: zapoznanie z ofertą szkoły, zwiedzanie budynków i warsztatów szkolnych, możliwość spotkania z pracodawcami współpracującymi ze szkołą.
W celu ustalenia dogodnej godziny należy kontaktować się pod nr. tel. 605 975 320.

• I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie
- dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych - 30 marca, w godz. 9.00 - 12.30.
- dla uczniów klas trzecich gimnazjów - 29 marca, w godz. 11.30-14.30.
W programie: zajęcia otwarte, spotkania z nauczycielami i uczniami „Chrobrego”, prezentacja oferty edukacyjnej, zwiedzanie szkoły.
Numer telefonu, pod którym grupy zorganizowane mogą potwierdzić przybycie - 32 210 37 27.

• Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie (była szkoła rolnicza) - 3 i 4 kwietnia
Należy zgłaszać godziny przyjazdu grup do sekretariatu szkoły pod nr tel.: 32 210 34 63.
W programie: zajęcia otwarte, możliwość zwiedzenia szkoły, przedstawienie kierunków kształcenia, programu zajęć czy staży zagranicznych.

• Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli - 30 kwietnia.
powiat pszczyński

pako

T G+ F

Zobacz także

Rosną mury Dwójki
Rosną mury Dwójki
Co z maturami?
Co z maturami?
Zainaugurowano świętowanie 100-lecia wybuchu Powstań Śąskich
Zainaugurowano świętowanie 100-lecia wybuchu Powstań Śąskich
Policyjna akcja "Prędkość"
Policyjna akcja "Prędkość"
POLEKU, czyli slow life po naszymu
POLEKU, czyli slow life po naszymu
Suszeckie sianokosy jak dawniej
Suszeckie sianokosy jak dawniej

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18