fot. powiat pszczyński

Powiatowe szkoły zapraszają na dni otwarte

Powiat24.03.2019, 10:12

Wielkimi krokami zbliża się rekrutacja do szkół średnich. Tegoroczni absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych stoją przed ważnym wyborem, którą szkołę i jaki kierunek wybrać? Powiatowe szkoły średnie zapraszają na dni otwarte.

Szeroki wachlarz zawodów, profile kształcenia, innowacje pedagogiczne, doskonale wyposażone pracownie, współpraca międzynarodowa oraz szeroka współpraca z przedsiębiorcami, którzy oferują uczniom możliwość zatrudnienia po ukończeniu szkoły - to atuty placówek prowadzonych przez powiat pszczyński.

Do podjęcia nauki w powiatowych szkołach zachęca starosta Barbara Bandoła. - Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego jest skuteczną szkołą, z bardzo dobrą zdawalnością matur, co potwierdzają rankingi. To szkoła warta polecenia jeśli chodzi o kształcenie ogólne i przygotowanie się do studiów. Jeśli chodzi o szkoły branżowe i technika - kładziemy duży nacisk, żeby zaplecze do kształcenia zawodowego było na jak najlepszym poziomie. Te szkoły sięgają po środki unijne i uczniowie mają szansę na odbywanie zagranicznych praktyk i staży. To wzbogaca ofertę, a uczniowie mogą uczyć się praktycznie języków i współpracować z kolegami z wielu europejskich państw - zachęca starosta.

W ubiegłym roku powiat pszczyński oddał do użytku dziewięć nowoczesnych pracowni do nauki zawodu w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 oraz PZS nr 2 w Pszczynie. Powstały m.in. pracownia gastronomiczna, rysunku technicznego, architektury krajobrazu, elektryczna i elektroniczna oraz do praktycznej nauki języka obcego zawodowego.

Jakie nowości czekają uczniów od nowego roku szkolnego? Powiat pszczyński planuje uruchomić nowe kierunki kształcenia, m.in. technik programista oraz technik energetyk. W budynku internatu szkoły rolniczej powstaną kolejne pracownie. W najbliższych miesiącach powiat pszczyński zainwestuje ponad 1 milion zł na przygotowanie placówek do nowego roku szkolnego.

Terminy dni otwartych w powiatowych szkołach:

• Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie (tzw. „Samochodówka”) - 28 marca w godz. 8.00 - 13.00
W programie m.in.: zapoznanie z ofertą szkoły, zwiedzanie budynków i warsztatów szkolnych, możliwość spotkania z pracodawcami współpracującymi ze szkołą.
W celu ustalenia dogodnej godziny należy kontaktować się pod nr. tel. 605 975 320.

• I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie
- dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych - 30 marca, w godz. 9.00 - 12.30.
- dla uczniów klas trzecich gimnazjów - 29 marca, w godz. 11.30-14.30.
W programie: zajęcia otwarte, spotkania z nauczycielami i uczniami „Chrobrego”, prezentacja oferty edukacyjnej, zwiedzanie szkoły.
Numer telefonu, pod którym grupy zorganizowane mogą potwierdzić przybycie - 32 210 37 27.

• Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie (była szkoła rolnicza) - 3 i 4 kwietnia
Należy zgłaszać godziny przyjazdu grup do sekretariatu szkoły pod nr tel.: 32 210 34 63.
W programie: zajęcia otwarte, możliwość zwiedzenia szkoły, przedstawienie kierunków kształcenia, programu zajęć czy staży zagranicznych.

• Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli - 30 kwietnia.
powiat pszczyński

pako

T G+ F

Zobacz także

Rosną mury Dwójki
Rosną mury Dwójki
Co z maturami?
Co z maturami?
Organizacja pracy Starostwa Powiatowego w Pszczynie
Organizacja pracy Starostwa Powiatowego w Pszczynie
Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie pszczyńskim
Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie pszczyńskim
Pszczyna ma swój sztandar
Pszczyna ma swój sztandar
Nagrody dla sportowców. Zgłoszenia do 15 czerwca
Nagrody dla sportowców. Zgłoszenia do 15 czerwca
W gminie Pawłowice epidemia ciągle się rozwija
W gminie Pawłowice epidemia ciągle się rozwija

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18