fot. DPS Pszczyna

Pomóż tworzyć informator dla osób z niepełnosprawnościami

Powiat19.11.2018, 11:48

Starostwo Powiatowe zachęca do wspólnego uzupełniania internetowego informatora dla osób z niepełnosprawnościami Powiat bez barier. Cennych informacji na temat poruszania się po powiecie udzielili podopieczni oraz pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie.

Powiat bez barier - to witryna, w której zamieszczane są informacje dotyczące dostępności obiektów dla osób z niepełnosprawnościami. Zbierane są tu takie informacje jak to, czy łatwo jest wejść do danego budynku? Czy jest w nim winda? Czy w pobliżu znajduje się parking albo jak wygląda toaleta? Opisy mogą dotyczyć wszelkich miejsc na terenie powiatu pszczyńskiego.

Twórcom zależy na tym, aby obiekty oceniane były przez osoby dotknięte niepełnosprawnością, bądź ich opiekunów, czyli ludzi, którzy najlepiej potrafią ocenić i opisać pewne udogodnienia oraz wskazać ich braki. Dlatego zwracają się do mieszkańców o przyłączenie się do inicjatywy. Jak podkreślają, powiat dąży do tego, aby informator stał się cennym źródłem wiedzy, z którego z chęcią będą korzystać osoby z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunowie, zarówno mieszkańcy naszego powiatu, jak i goście.

W ostatnim czasie z podopiecznymi oraz z pracownikami Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie spotkała się Katarzyna Granda z referatu ds. obsługi osób niepełnosprawnych w Starostwie Powiatowym. Przedstawicielka powiatu zaprezentowała zebranym internetowy informator skierowany specjalnie do osób z niepełnosprawnościami oraz do ich opiekunów.

Mieszkańcy DPS-u podczas spotkania podzielili się wieloma cennymi informacjami na temat miejsc, które często odwiedzają. Dzięki temu w witrynie pojawiły się kolejne przydatne opisy.

Przypominamy, praktyczne informacje na temat dostępności obiektów w informatorze może zamieścić każdy. Na stronę internetową informatora można wejść klikając w link: www.powiat.pszczyna.pl/bez-barier. Następnie zgodnie z instrukcją zamieszczoną w witrynie można opisać wybrane miejsce. 

Starostwo ogłasza konkurs. Każdy, kto w listopadzie zamieści w witrynie www.powiat.pszczyna.pl/bez-barier szczegółowy opis wybranego miejsca pod kątem dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, będzie mógł się zgłosić do Starostwa Powiatowego do pokoju nr 10 po odbiór niespodzianki.
powiat pszczyński

pako

T G+ F

Zobacz także

Rowery dla niepełnosprawnych do wypożyczenia w starostwie
Rowery dla niepełnosprawnych do wypożyczenia w starostwie
Powiat pszczyński liderem projektu
Powiat pszczyński liderem projektu "Śląskie bez barier"
W warszowickim przedszkolu będzie więcej miejsca
W warszowickim przedszkolu będzie więcej miejsca
Plac zabaw w Jarząbkowicach już gotowy!
Plac zabaw w Jarząbkowicach już gotowy!
Zamiast posesją "zaopiekował się" alkoholem
Zamiast posesją "zaopiekował się" alkoholem
Trójkołowce oraz riksze w systemie rowerów miejskich?
Trójkołowce oraz riksze w systemie rowerów miejskich?

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18