fot. DPS Pszczyna

Pomóż tworzyć informator dla osób z niepełnosprawnościami

Powiat19.11.2018, 11:48

Starostwo Powiatowe zachęca do wspólnego uzupełniania internetowego informatora dla osób z niepełnosprawnościami Powiat bez barier. Cennych informacji na temat poruszania się po powiecie udzielili podopieczni oraz pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie.

Powiat bez barier - to witryna, w której zamieszczane są informacje dotyczące dostępności obiektów dla osób z niepełnosprawnościami. Zbierane są tu takie informacje jak to, czy łatwo jest wejść do danego budynku? Czy jest w nim winda? Czy w pobliżu znajduje się parking albo jak wygląda toaleta? Opisy mogą dotyczyć wszelkich miejsc na terenie powiatu pszczyńskiego.

Twórcom zależy na tym, aby obiekty oceniane były przez osoby dotknięte niepełnosprawnością, bądź ich opiekunów, czyli ludzi, którzy najlepiej potrafią ocenić i opisać pewne udogodnienia oraz wskazać ich braki. Dlatego zwracają się do mieszkańców o przyłączenie się do inicjatywy. Jak podkreślają, powiat dąży do tego, aby informator stał się cennym źródłem wiedzy, z którego z chęcią będą korzystać osoby z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunowie, zarówno mieszkańcy naszego powiatu, jak i goście.

W ostatnim czasie z podopiecznymi oraz z pracownikami Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie spotkała się Katarzyna Granda z referatu ds. obsługi osób niepełnosprawnych w Starostwie Powiatowym. Przedstawicielka powiatu zaprezentowała zebranym internetowy informator skierowany specjalnie do osób z niepełnosprawnościami oraz do ich opiekunów.

Mieszkańcy DPS-u podczas spotkania podzielili się wieloma cennymi informacjami na temat miejsc, które często odwiedzają. Dzięki temu w witrynie pojawiły się kolejne przydatne opisy.

Przypominamy, praktyczne informacje na temat dostępności obiektów w informatorze może zamieścić każdy. Na stronę internetową informatora można wejść klikając w link: www.powiat.pszczyna.pl/bez-barier. Następnie zgodnie z instrukcją zamieszczoną w witrynie można opisać wybrane miejsce. 

Starostwo ogłasza konkurs. Każdy, kto w listopadzie zamieści w witrynie www.powiat.pszczyna.pl/bez-barier szczegółowy opis wybranego miejsca pod kątem dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, będzie mógł się zgłosić do Starostwa Powiatowego do pokoju nr 10 po odbiór niespodzianki.
powiat pszczyński

pako

T G+ F

Zobacz także

Pszczyna bez barier
Pszczyna bez barier
Powiat bez barier – informator dla niepełnosprawnych
Powiat bez barier – informator dla niepełnosprawnych
Uczniowie poznali ofertę uczelni wyższych
Uczniowie poznali ofertę uczelni wyższych
Na jeziorze powstanie wyspa dla ochrony ptaków
Na jeziorze powstanie wyspa dla ochrony ptaków
Świątecznie na rynku i w całej Pszczynie. Ile kosztują ozdoby?
Świątecznie na rynku i w całej Pszczynie. Ile kosztują ozdoby?
Radny pyta burmistrza o... seks grupowy
Radny pyta burmistrza o... seks grupowy

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18