Polska reprezentacja Wicemistrzem Świata

03.12.2006, 22:56

Siatkarska reprezentacja Polski przegrała w finale mistrzostw świata z Brazylią 0:3. Była to pierwsza porażka biało-czerwonych podczas turnieju. Kolejny raz mistrzami świata zostali BrazylijczycyPodopiecznym Raula Lozano nie udało się powtórzyć wyczynu polskiej reprezentacji sprzed 32 lat.
Od samego początku meczu widać było mocną presję na twarzach naszych zawodników co zdecydowanie odbijało się na naszej grze. Nie mogliśmy poradzić sobie z żadnym elementem gry, a na dodatek nasz libero grał z kontuzją. Pierwszy set był chyba najgorszym zagranym na tych mistrzostwach i należało o nim jak najszybciej zapomnieć. W drugim mieliśmy ogromne szanse na wygranie, jednak pod koniec Brazylijczycy pokazali klasę. Trzeci należał od początku do mistrzów. Ostatecznie zostaliśmy wicemistrzem świata.
Oprócz srebrego medalu jeden z naszych zawodników otrzymał indywidualne wyróżnienie - Paweł Zagumny został uznany za najlepiej rozgrywającego zawodnika mistrzostw.
Oprócz tego Mariusz Wlazły znalazł się w trójce kandydatów do tytułu najlepszego zawodnika świata, którym ostatecznie został Brazylijski siatkarz Giba (12).

Podsumowując Polska reprezentacja wykonała swoje zadanie na 200% i jesteśmy z nich ogromnie dumni.

jh

Szymon Kamiński wicemistrzem Polski!
Mundial w obiektywie pszczynian  Już za cztery lata, już za cztery lata, Polska będzie mistrzem Świata...
Mundial w obiektywie pszczynian Już za cztery lata, już za cztery lata, Polska będzie mistrzem Świata...