Polonia Bytom w Pszczynie

25.04.2008, 13:52

Piłkarze pierwszoligowej Polonii Bytom przygotowywali się do derbowego spotkania z Ruchem Chorzów w Pszczynie. Bytomscy piłkarze walczą o utrzymanie w Orange Ekstraklasie.

Trener Michał Probierz, z którym rozmawialiśmy, wierzy w swoją drużynę i zapowiada ostrą walkę o ligowy byt. Do samego końca.

Dziś pański zespół gra z Ruchem Chorzów. Dlaczego wybraliście Pszczynę na przygotowania do tak arcyważnego spotkania?

Od kiedy jestem trenerem przyjeżdżam ze swoimi drużynami do Pszczyny. To piękne miasto, z dala od centrum aglomeracji. Tutaj moi piłkarze mogą w spokoju przygotować się do ważnych gier. Wyciszenie to bardzo ważny element przez spotkaniami o stawkę.

Dziś jeden z takich meczów. Zajmujecie w tabeli trzecie miejsce od końca i walczycie o utrzymanie, Ruch jest pięć punktów przed Wami. Jakie nastroje panują w drużynie?
Jesteśmy bardzo bojowo nastawieni. Wiemy, że to mecz praktycznie o sześć punktów. Znamy bardzo dobrze kilku piłkarzy z Chorzowa – obserwowaliśmy ich nim trafili do Ruchu, nie udało się nam jednak ich sprowadzić, ale przynajmniej wiemy dobrze na co ich stać.

Przez wielu byliście skazywani na pożarcie w Orange Ekstraklasie. Jeszcze w marcu graliście słabo i przegrywaliście mecz za meczem. W kwietniu zdobyliście punkty w meczach z mistrzem, wicemistrzem Polski oraz pokonaliście rywala w walce o utrzymanie.
No tak, marca nie zaliczymy do udanych. W sumie nie graliśmy aż tak źle, w Zabrzu powinniśmy zdobyć choć punkt, ale „strzał życia” wyszedł Tomkowi Hajcie i przegraliśmy.

Przed wami mecze z drużynami, które wciąż mają o co walczyć. Ruch i Odra nie są pewne ligowego bytu, a Lech i Legia walczą o miejsce premiowane startem w Pucharze UEFA. Nie będzie łatwo.

Oczywiście, ale proszę pamiętać, że Widzew też miał o co walczyć, a wygraliśmy w Łodzi 4:2. Nie myślimy z kim gramy, tylko jak zdobyć punkty potrzebne do utrzymania. Mogę tylko obiecać, że gramy o 12 punktów w ostatnich meczach.

Zajmujecie w tabeli 14. miejsce, które nie gwarantuje utrzymania. Daje tylko prawo do gry w barażu z trzecią drużyną II ligi.
W klubie nikt nie myśli o 14. miejscu. Nasz cel jest jasny – chcemy sobie zapewnić utrzymanie bez konieczności grania w barażu.

Dziękuję za rozmowę.
Rozmawiał: Michał Pawlak

mpm

T G+ F

1

1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Zobacz także

5 września rusza 5. edycja Bytom Film Festival
5 września rusza 5. edycja Bytom Film Festival
Hat-trick Pitrego z Polonią Bytom
Hat-trick Pitrego z Polonią Bytom
Dni EKO Sąsiada
Dni EKO Sąsiada
Dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego. Nawet 18 tys. złotych
Dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego. Nawet 18 tys. złotych
Sześć pomp infuzyjnych trafiło na Oddział Neonatologiczny pszczyńskiego szpitala
Sześć pomp infuzyjnych trafiło na Oddział Neonatologiczny pszczyńskiego szpitala

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18