(fot. policja)

Od rana trwa policyjna akcja NURD

Powiat31.07.2019, 12:15

Funkcjonariusze drogówki prowadzą dziś (31 lipca) ogólnopolską akcję pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Policjanci będą szczególnie zwracać uwagę zarówno na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, jak i na pieszych łamiących zasady obowiązujących w ruchu drogowym.

Dzisiejsze działania skierowane są do tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ich głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza w relacji kierowca- pieszy.

Pszczyńscy policjanci wiedzą, że znalezienie w centrum miasta wolnego miejsca do parkowania jest coraz trudniejsze. Kierowcy często pozostawiają swój samochód w niedozwolonych miejscach - nierzadko na pasach lub tuż przed nimi.

Akcja „NURD” prowadzona jest w tym roku po raz szósty. Jej celem jest edukacja kierowców, którzy nie zachowują szczególnej ostrożności w okolicach przejść dla pieszych. Policjanci będą monitorować miejsca szczególnie niebezpieczne, w których ryzyko niepożądanych zdarzeń jest największe, również z użytkownikami jednośladów.

(źródło: KPP Pszczyna)

KK

T G+ F

Zobacz także

Policja sprawdza trzeźwość kierowców
Policja sprawdza trzeźwość kierowców
Ogólnoeuropejska policyjna akcja
Ogólnoeuropejska policyjna akcja "TELEFONY"
Nowoczesny sprzęt w pracowniach PZS nr 1
Nowoczesny sprzęt w pracowniach PZS nr 1

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18