Pokazali czym są sztuki walki

Pszczyna13.04.2018, 10:42

Do Pszczyny przyjechali mistrzowie i ich podopieczni z całego Śląska. 7 kwietnia hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się Budo Gala 2018.

W zawodach wzięło udział prawie 130 uczestników, reprezentujących różne szkoły z całego województwa. Tłumy widzów mogły zobaczyć m.in. pokazy miecza, karate, ju-jitsu, kung-fu czy nunchaku. Podczas gali zbierano datki na protezę dla Łukasza z Pszczyny, który kilka miesięcy temu stracił nogę w wyniki nieszczęśliwego wypadku. 

- Ideą tego festiwalu sztuk i sportów walki  jest zjednoczenie zawodników reprezentujących różne style w zdrowej, sportowej rywalizacji. To było spotkanie przyjaciół, podczas którego chcieliśmy zrobić coś dobrego oraz pokazać, że sztuki walki to filozofia, która wszechstronnie rozwija, kształtuje charakter i uczy cierpliwości oraz samokontroli - mówi Krzysztof Hibner, właściciel Szkoły Sztuk i Sportów Walki „Wojownik” w Pszczynie, pomysłodawca wydarzenia.

Udana inauguracja zachęciła Krzysztofa Hibnera do kontynuacji wydarzenia, które ma na stałe wpisać się w kalendarz sportowych wydarzeń Pszczyny.  - Chcielibyśmy, żeby impreza  nosiła nazwę im. Józefa Brudnego, założyciela najstarszej w Europie szkoły walki - Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki oraz twórcy Pszczyńskiej Sztuki Walki – dodaje Krzysztof Hibner, wychowanek PASW. Gościem honorowym imprezy był Jan Brudny, brat zmarłego rok temu Józefa.

Dzieci i młodzież prezentowali swoje umiejętności podczas pokazów (kata), które były oceniane przez sędziów. Najlepsi zostali nagrodzeni medalami i pucharami. Puchar mistrzów otrzymali: Mariusz Kąsek, Kacper Wojciechowski, Kordian Magiera,  Kinga Pająk, Przemysław Siwiecki, Artur Snela, Maja Kowalczyk, Anna Waszyńska, Martyna Pilszek, Matylda Solarz, Dawid Szalały, Dawid Trojnik.

- Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że to wydarzenie mogło się odbyć. Dziękuję wicestaroście Krystianowi Szostakowi, który był drugim sercem tej imprezy. Dziękuję Grażynie Łebeckiej, prezes Stowarzyszenia Omnibus oraz wolontariuszkom, które zbierały pieniądze dla Łukasza, dziękuję dyrektorowi i pracownikom POSiR-u, ratownikowi medycznemu oraz strażakom z OSP Pszczyna za przygotowanie smacznej grochówki – mówi Krzysztof Hibner. 

W pomoc w zorganizowaniu wydarzenia zaangażowali się również mistrzowie ze szkół znajdujących się na terenie województwa śląskiego, m.in. Jacek Warchał, Krzysztof Drożniak, Tomasz Kamiński, Jerzy Gawełczyk, Tadeusz Tarnowski czy Mirosław Krajewski.  

 

Reklama

Reklama

jack

T G+ F

Zobacz także

Bezpłatne treningi samoobrony
Bezpłatne treningi samoobrony
Zebrali ponad 2 tys. zł dla Łukasza
Zebrali ponad 2 tys. zł dla Łukasza
Będzie nowa winda w pszczyńskim ratuszu
Będzie nowa winda w pszczyńskim ratuszu
Powrót do hafciarstwa na ziemi pszczyńskiej
Powrót do hafciarstwa na ziemi pszczyńskiej
Zameczek prosi o pomoc w zakupie specjalistycznej wanny
Zameczek prosi o pomoc w zakupie specjalistycznej wanny
Młodzi Logistycy z Pawłowic w złotej dziesiątce najlepszych logistyków w Polsce
Młodzi Logistycy z Pawłowic w złotej dziesiątce najlepszych logistyków w Polsce

Komentarze:

Espe-es 2018-04-17 godz. 08:47
Całe szczęście,że są jeszcze ludzie którym chce się robić coś dobrego - gratulacje !!!
Won-Hyo 2018-04-13 godz. 18:57
Super impreza , wspaniała organizacja i szczytny cel - gratulacje i oby więcej takich imprez
treść:
autor:

SQL: 20