Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Ponadgimnazjalnych

17.12.2010, 08:39

Pszczyna

W czwartek 16. grudnia 2010r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie odbyło się Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Pszczyńskiego za rok szkolny 2009/2010.


Podczas spotkania dyplomami uhonorowano sztafety: dziewcząt i chłopców, które brały udział w XI Spartakiadzie Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych.


Wśród dziewcząt były to zespoły: I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, PZS nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie, III LO w Pszczynie, LO w Gilowicach, ZSE w Pszczynie, Powiatowy Zespół Szkół nr 1 im. Gen. Józefa Bema w Pszczynie. Natomiast klasyfikacja najlepszych sprinterów w biegu rozstawnym 4 razy 100 m przedstawia się następująco: I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, III LO w Pszczynie, LO w Gilowicach, ZSE w Pszczynie, PZS nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie, PZS nr 1 im. Gen. Józefa Bema w Pszczynie.



Pucharami nagrodzono po trzy najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców, które zajęły miejsca medalowe w końcowej klasyfikacji XI Spartakiady Lekkoatletycznej.

Wśród dziewcząt nagrodzono uczennice z: I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, PZS nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie, III LO w Pszczynie.

Natomiast wśród chłopców najlepszymi lekkoatletami okazali się uczniowie z:

I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, III LO w Pszczynie, ZSE w Pszczynie.
Dokonano również podsumowania i wręczenia pucharów dla najlepszych drużyn sztafetowych biegów przełajowych. Wśród dziewcząt nagrodzono: I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, PZS nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie, ZSE w Pszczynie. Natomiast w klasyfikacji chłopców miejsca na podium przedstawiają się następująco: I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, III LO w Pszczynie, ZSE w Pszczynie.

Klasyfikacja końcowa współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2009/2010 w kategorii dziewcząt:

1.III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie – 111 pkt.,
2.I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie – 109 pkt.,
3.Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie – 105 pkt.,
4.Zespół Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach – 77 pkt.,
5.Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach – 76 pkt.,
6.Zespół Szkół Ekonomicznych w Pszczynie – 73 pkt.,
7.Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli – 22 pkt.,
8.Zespół Szkół w Woli – 9 pkt.,

Klasyfikacja końcowa współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2009/2010 w kategorii chłopców:

1.I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie – 119 pkt.,
2.III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie – 107 pkt.,
3.Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie – 88 pkt.,
4.Zespół Szkół Ekonomicznych w Pszczynie – 85 pkt.,
5.Zespół Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach – 76 pkt.,
6.Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach – 66 pkt.,
7.Powiatowy Zespół Szkół nr 1 im. Gen. Józefa Bema w Pszczynie – 62 pkt.,
8.Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli – 51 pkt.,
9.Zespół Szkół Zawodowych w Pszczynie – 43 pkt.,

Klasyfikacja końcowa szkół we współzawodnictwie sportowym za rok szkolny 2009/2010:

1.I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie,
2.III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie,
3.Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie,
4.Zespół Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach,
5.Zespół Szkół Ekonomicznych w Pszczynie,
6.Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach,
7.Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli,
8.Powiatowy Zespół Szkół nr 1 im. Gen. Józefa Bema w Pszczynie,
9.Zespół Szkół Zawodowych w Pszczynie,
10.Zespół Szkół w Woli.

Najlepsze drużyny otrzymały z rąk Starosty Pszczyńskiego Pana Pawła Sadzy, Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli Pani Ewy Bazylewicz, Wicedyrektora Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. Gen. Józefa Bema w Pszczynie Pana Stefana Gabrielczyka oraz nauczycieli wychowania fizycznego Panów: Marka Czerwińskiego, Jana Kołoczka, Marka Nierząda, Marcina Wyrobka puchary oraz dyplomy.

Oprawę muzyczną podsumowania rywalizacji sportowej przygotowali Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie: Beata Dudek, Aneta Kotyja, Katarzyna Szczepańczyk oraz Stanisław Leśniewski.

Organizatorami podsumowania byli: Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz nauczyciele wychowania fizycznego I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie: Agnieszka Szczypka – Wojciech, Hanna Kosobudzka, Janusz Mirek.



tekst, foto: Agnieszka Szczypka – Wojciech

akm

T G+ F

Zobacz także

Giełda szkół ponadgimnazjalnych
Giełda szkół ponadgimnazjalnych
Podsumowanie współzawodnictwa z Arturem Partyką
Podsumowanie współzawodnictwa z Arturem Partyką
Już jutro ruszają Spotkania z Kulturą Żydowską
Już jutro ruszają Spotkania z Kulturą Żydowską
Goczałkowickie Uzdrowisko spełnia wymogi Ministerstwa Zdrowia
Goczałkowickie Uzdrowisko spełnia wymogi Ministerstwa Zdrowia
O zagrożeniu w sieci podczas spotkania z niesłyszącymi
O zagrożeniu w sieci podczas spotkania z niesłyszącymi

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18