(fot. UM Pszczyna)

Podsumowanie trzeciego sezonu z Pszczyńskim Rowerem Miejskim

Pszczyna03.10.2019, 08:43

Od 26 kwietnia do 30 września 2019 roku mieszkańcy Pszczyny i Goczałkowic-Zdroju mogli korzystać z Pszczyńskiego Roweru Miejskiego. Do dyspozycji było łącznie 8 samoobsługowych stacji wypożyczeń i 80 rowerów.

W tym sezonie z Pszczyńskich Rowerów Miejskich skorzystano ponad 9 600 razy, a od początku istnienia wypożyczalni ponad 22 800 razy. W trzecim sezonie w systemie zarejestrowało się ponad 1800 użytkowników, a od startu systemu 4778 użytkowników.

- Zakończyliśmy trzecią edycję Pszczyńskiego Roweru Miejskiego. Zainteresowanie jak co roku było ogromne. W trakcie sezonu udało nam się połączyć z systemem tyskim, co pozwoliło na zwiększenie atrakcyjności wypożyczalni. Statystki pokazują wyraźnie dłuższe wypożyczenia w okresie letnim, prawie 60 minut, co potwierdza także rekreacyjne wykorzystywanie rowerów. - mówi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Od 26 lipca system rowerów miejskich Pszczyny i Goczałkowic-Zdroju stał się kompatybilny z systemem tyskim. W zależności, z jakiej stacji rower został zabrany, taka obowiązywała długość bezpłatnego wypożyczenia.

Najpopularniejsze trasy w tym sezonie to:

Pszczyna/Dworzec PKP - Osiedle Piastów,

Pszczyna/Dworzec PKP - Rynek,

Osiedle Piastów - Rynek 

Goczałkowice-Zdrój/Korona zapory - Goczałkowice-Zdrój/Stary Dworzec PKP.

Najchętniej korzystano ze stacji Rynek, Pszczyna - Dworzec PKP, Osiedle Piastów oraz Goczałkowice - Zdrój Korona zapory.

Rowery można było wypożyczać w Pszczynie na sześciu stacjach: Rynek, Osiedle Piastów, Dworzec PKP, Osiedle Stara Wieś i Osiedle Daszyńskiego oraz Ośrodek Sportów Wodnych w Łące. Dwie kolejne stacje - Korona zapory, Stary Dworzec PKP - zostały uruchomione w Goczałkowicach-Zdroju.

(źródło: UM Pszczyna)

KK

T G+ F

Zobacz także

Ostatni weekend z Pszczyńskim Rowerem Miejskim
Ostatni weekend z Pszczyńskim Rowerem Miejskim
8000 wypożyczeń roweru miejskiego
8000 wypożyczeń roweru miejskiego
Meetingi biegowe z "Aktywną Pszczyną"
Meetingi biegowe z "Aktywną Pszczyną"
E-learning dla najmłodszych mieszkańców wsi
E-learning dla najmłodszych mieszkańców wsi

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18