Pniówek najlepszy w IV lidze!

02.06.2008, 13:22

Pniówek wygrywa II grupę IV ligi, Łąka wygrywa po raz pierwszy po zmianie trenera, pierwsze zwycięstwo Iskry w okręgówce - to najważniejsze informacje z piłkarskich boisk w powiecie.

Najważniejszą bez wątpienia jest jednak pierwsze miejsce dla Pniówka Pawłowice. Mało kto wierzył, że lider z Rybnika straci punkty w ostatnim meczu z Beskidem Skoczów. Nawet kibice w Pawłowicach, którzy w przerwie usłyszeli, że w Rybniku Energetyk prowadzi 1:0. Stał się jednak cud – skoczowianie strzelili dwie bramki, a Pniówek poradził sobie z Polonią Łaziska.
Wszyscy w Pawłowicach czekają już na baraże ze zwycięzcą I grupy śląskiej IV ligi – GKS-em Tychy. Drużyny zmierzyły się niedawno w finale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Tychy i podopieczni Czesława Miki wygrali z tyszanami 3:0. Jak będzie tym razem w najważniejszych meczach sezonu? Pierwszy mecz już w środę w Tychach, rewanż w sobotę w Pawłowicach.

Pierwszą wygraną pod wodzą Krzysztofa Wierzbickiego odniósł LKS Łąka. W ostatnim meczu sezonu wygrał z outsiderem – Startem Mszana i ostatecznie zajął 12. miejsce. Podsumowanie i analiza sezonu, tabela i komentarze już jutro, w 11. numerze „Gazety Pszczyńskiej”.

W okręgówce w derbowym meczu naszych drużyn Sokół Wola uległ Czarnym Piasek 0:2, choć na sześć minut przed końcem było jeszcze 0:0. Pierwsze zwycięstwo odniosła Iskra Pszczyna – 2:1 z Piastem Leszczyny. Pszczynianom został też przyznany walkower za mecz z Czarnymi (na boisku 1:6). Klub z Piasku wysłał już odwołanie od decyzji Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Niespodziewanie przegrali piłkarze Krupińskiego. W Lędzinach ulegli MKS-owi aż 1:4. Swoje spotkanie wygrał Nadwiślan, który pokonał 2:1 Śląsk Świętochłowice. W tabeli najwyżej są właśnie górzanie – 3. miejsce i 55 punktów. Na czwartej pozycji jest Krupiński – 49 punktów. Po odjęciu punktów z piątego miejsca na siódme spadli Czarni – 44 „oczka”. Sokół jest 11. – 33. punkty, a Iskra ostatnia – 10 punktów.

W klasie A nie zwalnia Leśnik, który w tej kolejce wygrał z silnym ZET-em Tychy 2:1, a dzięki wygranej Rudołtowic-Ćwiklic z GKS-em II Tychy 2:1 tylko dwie drużyny liczą się już w walce o awans – lider ze Chełma Śląskiego, który ma 57 punktów oraz kobiórzanie – 52 punkty. Do końca sezonu pozostały już tylko trzy kolejki.

W klasie B dwie nasze drużyny nie stawiły się na boisku w wyznaczonym terminie. Czyżby piłkarze Josieńca Radostowice i Zrywu Pszczyna oglądali w tym czasie mecz Polska – Dania? Swoje spotkanie wygrały po raz kolejny rezerwy Pniówka – tym razem rozgromiły outsidera z Brzeźc aż 8:0.

W klasie C doszło do meczu na szczycie. LKS Czarków zmierzył się z LKS-em Poręba. Gospodarze już po pierwszej połowie prowadzili 2:0, a w drugiej części gry dołożyli jeszcze trzy bramki. Po tej porażce porębianie mogą chyba pożegnać się z awansem do klasy B. Lider z Międzyrzecza ma 43 punkty, Czarków 41, a Poręba 39. Do końca zostały tylko dwie kolejki.