Pitry już strzela dla zabrzan

23.06.2008, 15:51

W pierwszym sparingu Górnika Zabrze przed nowym sezonem górnicy” roznieśli Concordię Knurów aż 7:0. Nowy nabytek klubu - Przemysław Pitry - zdobył dwa pierwsze gole.

Pitry wyszedł w pierwszym składzie. W linii ataku zagrał z Dawidem Jarką. Obaj napastnicy strzelili w pierwszej połowie po dwie bramki - Pitry w 10. i 20. minucie, Jarka w 30. i 39.

Dziś piłkarze z Zabrza wyjechali na zgrupowanie do Wronek. Zagrają tam dwa sparingi: z rosyjskim Amkarem Perm oraz z byłym klubem Pitrego - Lechem Poznań.- Sparingpartnerzy we Wronkach będą na pewno bardziej wymagającymi rywalami niż Concordia. To będzie taki sprawdzian, chociaż trudno mówić o formie po ledwie czterech dniach treningów. Formę musimy zbudować na rozgrywki ligowe, a nie na sparingi - powiedział stronie internetowej zabrzańskiego klubu wychowanek Iskry Pszczyna

- Nie mam czego udowadniać. W Lechu nie grałem dużo i chciałem to zmienić, dostać kopa” i nabrać świeżości. Dla mnie będzie to taki sam mecz, jak z każdą inną drużyną pierwszoligową. Na pewno dam z siebie wszystko - mówi stronie www.gornikzabrze.pl Pitry, który w nowym sezonie będzie grał z numerem 9” na koszulce.

W kadrze Górnika, która udała się do Wronek jest także Damian Furczyk, 21-letni wychowanek LKS Goczałkowice. W zeszłym sezonie pomocnik występował w młodziezowej drużynie zabrzan.