Pijany lekarz zatrzymany w pszczyńskim szpitalu!

Pszczyna09.08.2017, 09:39

W poniedziałek, 7 sierpnia, w godzinach późnowieczornych policjanci zatrzymali w szpitalu w Pszczynie pijanego lekarza. W jego organizmie było ok. 2,6 promila alkoholu!

Lekarz był zatrudniony na oddziale chirurgi, ale do zatrzymana doszło na izbie przyjęć.
Ok. godz. 21.00 policjanci zostali wezwani do szpitala przez rodzinę pacjenta.

- Lekarz wszedł na izbę, kiedy inni lekarze udzielali pomocy mojemu ojcu. Osoby przebywające na izbie zauważyły, że coś jest nie tak z jego zachowaniem - mówi nam świadek zdarzenia.

Czynności wyjaśniające sprawę pszczyńska policja prowadzi pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pszczynie. Na dziś, tj. 9 sierpnia, zaplanowano przesłuchanie lekarza.

- Sprawa rozpatrywana jest pod kątem art. 160 par. II Kodeksu Karnego, czyli narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - informuje Mariola Musiał, prokurator rejonowa w Pszczynie. - Będziemy wyjaśniać, czy lekarz ten wykonywał tego dnia czynności na izbie przyjęć. Wiemy, że na oddziale chirurgi miał pod opieką 23 pacjentów – dodaje Mariola Musiał.

Do sprawy w przesłanym nam oświadczeniu odniósł się Witold Jajszczok, rzecznik prasowy spółki Centrum Dializa, która dzierżawi od powiatu pszczyńskiego szpital w Pszczynie.

- Potwierdzam, że 7 sierpnia w Szpitalu w Pszczynie policja zatrzymała lekarza, który pełnił dyżur będąc pod wpływem alkoholu. Obowiązki przejął niezwłocznie wezwany do szpitala ordynator oddziału. Dyrekcja Szpitala wyraża ubolewanie zaistniałym faktem i zapewnia, że tego typu zachowań nigdy nie będzie tolerować. W rezultacie poniedziałkowego zdarzenia wczoraj (8.08.) umowa z lekarzem została rozwiązana w trybie natychmiastowym. Lekarz ten pracował w Szpitalu w Pszczynie zaledwie od 10 lipca br., a poniedziałkowy dyżur był jednym z jego pierwszych w pszczyńskim szpitalu - informuje Witold Jajszczok.

jack

T G+ F

Zobacz także

gorący temat
Szpital w Pszczynie: NFZ zaprasza powiatową spółkę do rokowań
Szpital w Pszczynie: NFZ zaprasza powiatową spółkę do rokowań
Chcą otworzyć szpital od 1 sierpnia. W jakim zakresie?
Chcą otworzyć szpital od 1 sierpnia. W jakim zakresie?
Święto Policji w Pszczynie: będą utrudnienia na parkingach
Święto Policji w Pszczynie: będą utrudnienia na parkingach

Komentarze:

gangrena 2017-08-12 godz. 12:05
Jaraczewska czy inny importowany z Opatowa??
vo 2017-08-09 godz. 21:43
Panie doktorze! W Szczynie to mieszkają wszyscy święci, którzy oczywiście nigdy nie pierdnęli nawet głosniej ze strachu. Po drugie nie ma się czym przejmować- nie za taką kasę może Pan leczyć w D, NL, czy GB - do wyboru i z pocałowaniem w rączkę. W Szczynie kapuś na kapusiu, hipokryzja i zaklamanie, więc nie będzie za czym tęsknić. Wprowadzono pruską dyscyplinę, reżim, zamordyzm, donosicielstwo by "żyło się lepiej". pożyteczni idioci sądzą, że jak na kogoś doniosą to robią dobrze. A niech beczą w kolejkach te szczynioki że długo trzeba czekać, bo lekarzy nie ma, sami pod sobą dołki kopią. Co za nacja... Dzisiaj policjant w Szczynie jadąc za kierownicą rozmawiał przez telefon. I co? Zaraz go nagrywać? Kapować? Napietnować? Przecież każdy popełnia błędy a czy policjant, czy lekarz to nalezy takich ludzi bardziej szanować, bo w końcu dużo od nich zależy. Banda pożytecznych szczyńskich idiotów i gamoni, wraz ze swym plesszczyńskim poprawnością słynącym portalikiem z mottem "cenzura to my" po prostu niewiele rozumie.
treść:
autor:

SQL: 18