fot. UM Pszczyna

Pierwsze rowery oznakowane

Pszczyna17.10.2018, 09:13

W niedzielę 14 października ruszył pilotażowy projekt Straży Miejskiej w Pszczynie "Bezpieczny rower". W tym dniu Straż Miejska oznakowała już pierwsze 47 rowerów.

Projekt realizowany jest przy współpracy z Metską Policie Cesky Tesin oraz Strażą Miejską w Cieszynie. - Zainteresowanie było bardo duże. W godzinę pracownicy Straży Miejskiej są w stanie oznakować 5 - 6 rowerów, w niedzielę udało się ostatecznie zarejestrować 47 sztuk - informuje Artur Krzyżaniak, komendant Straży Miejskiej.

14 października strażnicy rozdali właścicielom jednośladów kamizelki odblaskowe, mapy oraz odblaski.

Forensyczne znakowanie identyfikacyjne syntetycznym DNA będzie kontynuowane. Pomysłem na usprawnienie znakowania jest wysłanie maila do Straży Miejskiej. Na tej podstawie, do osoby zainteresowanej nałożeniem specjalnych kodów zabezpieczających zostanie wysłana wiadomość z ustaleniem terminu i konkretnej godziny spotkania. Informacje należy przesłać na adres sm[at]pszczyna.pl

- Obserwujemy duże zaintersowanie programem. Będziemy go kontynuować. Pierwszy dzień znakowania pokazał, że sporo osób chce zabezpieczyć rower przed złodziejami. Wyznaczenie konkretnego terminu pozwoli natomiast unikać kolejek - informuje burmistrz Dariusz Skrobol, który obserwował w niedzielę, w jaki sposób są znakowane jednoślady.

Ochrona rowerów i innego sprzętu przy pomocy forensycznego znakowania identyfikacyjnego jest nowoczesnym sposobem prewencji, która ma przede wszystkim na celu zapobieganie kradzieżom oraz łatwą identyfikację odzyskanego majątku. Główną jej zaletą jest łatwa aplikacja, wysoka odporność na działanie czynników zewnętrznych oraz długotrwałość.

man

T G+ F

Zobacz także

Podsumowanie trzeciego sezonu z Pszczyńskim Rowerem Miejskim
Podsumowanie trzeciego sezonu z Pszczyńskim Rowerem Miejskim
Ostatni weekend z Pszczyńskim Rowerem Miejskim
Ostatni weekend z Pszczyńskim Rowerem Miejskim
Meetingi biegowe z "Aktywną Pszczyną"
Meetingi biegowe z "Aktywną Pszczyną"

Komentarze:

grubyinaczej 2018-10-17 godz. 09:50
super pomysł, dobrze, że organizatorzy zadbali o ograniczoną frekwencję żeby się NIKT przypadkiem nie napatoczył z ościennej gminy podkreślając, że to akcja tylko dla mieszkańców Pszczyny ;) Brzuchy SM nie spalone sadełko uratowane ;)
treść:
autor:

SQL: 18