Jeszcze niespełna dwa tygodnie temu można było mówić o prawdziwej zimie. Teraz śniegu jest coraz mniej

Nowy przetarg, bo kończą się pieniądze na odśnieżanie

Pszczyna20.02.2015, 11:02

Urząd Miejski ogłosił przetarg na zimowe utrzymanie dróg, bo z poprzedniego zostało tylko ok. 100 tys. zł

Nowy przetarg na zimowe utrzymanie dróg na terenie miasta i gminy Pszczyna w sezonie 2014/2015 został ogłoszony wczoraj. Pytamy Katarzynę Huptys, naczelniczkę Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Pszczynie, dlaczego urząd ogłasza przetarg na odśnieżanie, skoro jest końcówka lutego i kalendarzowa zima powoli się kończy. - Z poprzedniego przetargu zostało nam niewiele, bo ok. 100 tys. zł, a statystycznie zima może trwać do 15 kwietnia – mówi.

Wartość poprzedniego wynosiła 450 tys. zł brutto, wydano już ok. 350 tys. zł. - Zdecydowaliśmy się na nowy przetarg na wszelki wypadek – przyznaje. Ratusz płaci wykonawcy wyłącznie za wykonaną pracę. Ile to będzie? Wszystko zależy od pogody.

Termin realizacji zamówienia rozpocznie się od podpisania umowy i potrwa do 15 kwietnia. Wymagania względem wykonawcy to dysponowanie min. 18 pługami, trzema piaskarkami, dwoma ładowarkami oraz dwoma samochodami do wywozu śniegu.

Pierwszy przetarg na zimowe utrzymanie dróg w tym sezonie wygrała firma Drogród z Ćwiklic.

pako

T G+ F

Zobacz także

W Grzawie mają śnieg na zawołanie
W Grzawie mają śnieg na zawołanie
Ślisko w parku? Okazuje się, że służy nie tylko do chodzenia
Ślisko w parku? Okazuje się, że służy nie tylko do chodzenia
Wójt wręczył nagrody najlepszym sportowcom
Wójt wręczył nagrody najlepszym sportowcom
Uczennice "Samochodówki" na ogólnopolskim konkursie fryzjerskim
Uczennice "Samochodówki" na ogólnopolskim konkursie fryzjerskim

Komentarze:

kierowca 2015-02-22 godz. 22:15
to ciekwe gdzie ta kasa poszła dojezdzam trasą strumień pszczyna i zawsze jak sypało śniegiem mogłam stwierdzić że zima zaskoczyła drogowców
normalny 2015-02-20 godz. 14:21
u mnie jest chodnik za który odpowiada miasto, tylko raz tej zimy widziałem traktorek jadący nim z podniesionym lemieszem by nic nie odgarnąć, pora odśnieżania też była ciekawa 2:10 w nocy, by nikt nie widział odśnieżających (przez całą zimę miałem przyjemność obserwować w nocy ten odcinek chodnika i jestem pewny, że był to pojedynczy rajd)
gosc 2015-02-20 godz. 12:54
Drodzy Państwo - to jakaś parodia, jak z Barei. Jak jest zima, to zimno być musi. Jeśli śnieg mamy dopiero od połowy stycznia, i jest połowa lutego, a kasa na odśnieżanie się kończy, to co by było, gdyby w tym roku była normalna zima?
treść:
autor:

SQL: 18