(fot. UM)

Nowe chodniki, peron autobusowy i przejścia przy ul. Skłodowskiej-Curie

Pszczyna24.11.2020, 08:44

Do końca tego roku przeprowadzona zostanie przebudowa ulicy Marii Skłodowskiej-Curie w Pszczynie. W ramach inwestycji powstaną chodniki, wyniesione będą przejścia dla pieszych oraz wybudowany zostanie peron autobusowy. Podniesienie poziomu bezpieczeństwa uczestników ruchu, w tym dzieci uczęszczających do pobliskiego przedszkola - to nadrzędny cel tego przedsięwzięcia.

- Zakres zaplanowanych prac to efekt sygnałów, które otrzymałem od mieszkańców. Ulica Marii Skłodowskiej-Curie to jedna z najbardziej ruchliwych dróg w naszym mieście. Zależy nam na jak największym poziomie bezpieczeństwa pieszych oraz wymuszeniu spowolnienia ruchu, zwłaszcza w sąsiedztwie przedszkola i kościoła - argumentuje inwestycję burmistrz Dariusz Skrobol.

W ramach przebudowy w okolicy kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Częstochowskiej (po prawej stronie jezdni patrząc w kierunku drogi wojewódzkiej, tj. ulicy Bielskiej) wybudowany  zostanie chodnik o długości 11,5m oraz szerokości 2m. Dzięki temu możliwe będzie przeniesienie istniejącego przejścia dla pieszych - zostanie ono wyniesione ponad nawierzchnię jezdni o 12cm. Dodatkowo wykonane zostanie utwardzenie terenu między istniejącym ogrodzeniem hospicjum a parkingiem prostopadłym przylegającym do ulicy Skłodowskiej-Curie.

Kolejne prace budowlane zostaną przeprowadzone w okolicy sklepu sieci „Lidl”. Będą one polegały na budowie peronu autobusowego o długości 5 m i szerokości 2,5m oraz łącznika projektowanego peronu z istniejącym chodnikiem biegnącym po prawej stronie wzdłuż ulicy Skłodowskiej-Curie.

Ostatni etap przebudowy obejmuje obszar w okolicy Przedszkola nr 5. Zgodnie z projektem wybudowany zostanie tu chodnik (po prawej stronie jezdni) o długości 112m, o nawierzchni z kostki brukowej. W celu bezpieczeństwa ruchu pieszych pomiędzy jezdnią a projektowanym chodnikiem zaprojektowano pas zieleni. Powstanie tu także wyniesione o 12cm przejście dla pieszych.

(źródło: UM)

KK

T G+ F

Zobacz także

Zakończyła się przebudowa ulicy Krasińskiego
Zakończyła się przebudowa ulicy Krasińskiego
Przebudowa chodnika wzdłuż ulicy Jagiełły
Przebudowa chodnika wzdłuż ulicy Jagiełły
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18