Nowa organizacja ruchu przy pszczyńskich cmentarzach

31.10.2012, 09:21

Pszczyna

Przed nami dzień Wszystkich Świętych. Czas zadumy, refleksji. Miliony polaków wyruszą na cmantarze odwiedzić groby swoich zmarłych bliskich. Pamiętajmy, o zachowaniu szczególnej ostrożności na drogach i zabezpieczeniu swoich samochodów i posesji.


Jak co roku w Pszczynie w pobliżu nekropolii zostanie wprowadzona nowa czasowa organizacja ruchu. Będzie ona obowiązywać od środy 31 października od godziny 22.00, do południa 2 listopada.
Ulica Hallera od skrzyżowania z ul. Katowicką do skrzyżowania z ulicą Tulipanów/ Partyzantów zostanie zamknięta dla ruchu kołowego.

Ulica Katowicka zostanie zamknięta dla ruchu samochodowego na odcinku od skrzyżowania z ul. Hallera do mostku na Pszczynce”.

Teren zostanie wygrodzony przy pomocy zapór drogowych i dodatkowo oznakowany znakami „zakaz ruchu w obu kierunkach„.

Oprócz tego, w ciągu ulicy Chopina, na odcinku od skrzyżowania z ul. K. Miarki do parkingu przy „Ludwikówce”, zostanie wprowadzony, po stronie chodnika, „zakaz zatrzymywania się i postoju”. Ponadto w celu poprawy bezpieczeństwa wszystkich użytkowników drogi na przedmiotowym odcinku ul. Chopina zostanie ustawione oznakowanie „inne niebezpieczeństwa „ wraz z tablicą „ wzmożony ruch pieszych”.

Na ul. Katowickiej, za skrzyżowaniem ulic: Chopina i Bieruńskiej, zostanie ustawiony znak droga bez przejazdu”. Na ul. Dworcowej, na wysokości tamtejszej restauracji, zostanie ustawiony znak Droga bez przejazdu- 50 metrów”. Dodatkowo, na ul. Narcyzów, za skrzyżowaniem z ul. Tulipanów, zostanie ustawiony znak Droga bez przejazdu- 100 m”, w celu wcześniejszego uprzedzenia kierowców o braku mozliwości wyjazdu z ul. Narcyzów na ul. Katowicką.


Policja apeluje do kierowców o rozwagę i ostrożność podczas jazdy. Pieszym przypomina, by kierowali się zasadą ograniczonego zaufania, a w porze wieczorowo-nocnej używali elementów odblaskowych.

Zapalając znicz na grobie oddając się refleksji i wspomnieniom, nie zapominajmy, że rzeczą najważniejszą jest bezpieczny powrót do domu. Policja przypomina też, że to czas wzmożonej aktywności złodziei, którzy okradają samochody i włamują się do domów.

W ramach policyjnej akcji Znicz 2012” policjanci będą sprawdzać m.in: stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci. Szczególnie w pobliżu cmentarzy i dworców, gdzie ruch będzie bardzo duży. Pamiętajmy o podstawowych zasadach; po pierwsze dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze i pamiętajmy też o zachowaniu odstępu między samochodami. Przypominamy także o konieczności jazdy z włączonymi światłami mijania i ostrzegamy, że nie będzie żadnej pobłażliwości dla tych osób, które wsiądą za kierownicę pod wpływem alkoholu czy narkotyków. (źródło: KPP Pszczyna)

ram

T G+ F

Zobacz także

Zmiana organizacji ruchu przy pszczyńskich cmentarzach
Zmiana organizacji ruchu przy pszczyńskich cmentarzach
Rusza remont. Tymczasowa organizacja ruchu na Kościuszki
Rusza remont. Tymczasowa organizacja ruchu na Kościuszki
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18