Nominowani w XI Plebiscycie Sportowym "Gazety Pszczyńskiej"

01.02.2010, 09:57

Głos oddany w XI Plebiscycie Sportowym „Gazety Pszczyńskiej” to nie tylko zwiększenie szans swoich faworytów, ale i możliwość wygrania nagród.

Plebiscyt trwa od 12 stycznia. Wtedy uruchomiliśmy głosowanie SMS–owe i ogłosiliśmy listę nominowanych w naszej zabawie.

Głosy naszych Czytelników zaczęły spływać od razu i od razu widać kto jest Państwa faworytem. Uchylmy więc nieco rąbka tajemnicy...

Wśród dziesięciu nominowanych przez redakcję „Gazety Pszczyńskiej” sportowców na prowadzeniu jak na razie mistrz Polski juniorów w curlingu, mieszkaniec Pszczyny, ale reprezentant klubu ŚKC Katowice – Damian Spek.
Przewagę ma jednak niewielką nad super–snajperem z klasy okręgowej – Dawidem Frąckowiakiem. Napastnik Nadwiślana Góra zdobył jesienią 22 bramki i walnie przyczynił się do tego, że górzanie prowadzą w lidze. Czołową dwójkę goni siatkarka PLKS–u Pszczyna – Agnieszka Bodys, która, niestety, zerwała ścięgno Achillesa i nie może, jak na razie, pomagać swoim koleżankom z drużyny. Czołową piątkę zamykają Ewa Kucharska, zajmująca czołowe miejsca w biegach ulicznych, a także szóstka w mistrzostwach Polski w półmaratonie i Łukasz Piszczek, wychowanek LKS–u Goczałkowice, a obecnie grający w Herthcie Berlin.

W kategorii Sportowców Młodzieżowych prowadzi z dużą przewagą Miriam Kwiatek. 11–latka z MUKS Gilus Gilowice jest najlepszą pływaczką na Śląsku w swojej kategorii wiekowej. Za nią, z dużą już stratą, są reprezentanci Piasta Wola, uczestnicy mistrzostw świata w zapasach – Arkadiusz Szeja i Patryk Żelechowski.

Wśród trenerów także prowadzi reprezentant Woli – Rafał Szymoszek, szkoleniowiec rewelacyjnego beniaminka klasy B – Ognia Wola. Niewiele mniej głosów ma Jarosław Bodys, trener siatkarek z Pszczyny. Na prowadzenie wśród Działaczy wysunęli się działacze z klubów, które osiągają coraz lepsze wyniki, także w kategoriach młodzieżowych, i przede wszystkim są coraz lepiej zorganizowane – Bolesław Galoch z LKS–u Studzienice oraz Mariusz Stencel ze Znicza Jankowice.

Głosowanie wciąż trwa, a zasady oddawania głosów w Plebiscycie można znaleźć poniżej. Na Państwa głosy czekamy do 28 lutego 2010.

Już wkrótce powołamy specjalną Plebiscytową Komisję. Wspólnie z osobami, które są związane ze sportem w naszym powiecie również zagłosujemy w Plebiscycie, a oba głosowania – komisyjne i SMS–owe – zsumujemy i wtedy okaże się kto był najlepszy w każdej kategorii.

A że opłaca się głosować pokazuje przykład naszego Czytelnika. Pan Andrzej Pudełko z Jankowic za pomocą SMS–a zagłosował w naszym Plebiscycie i otrzymał bon do na zakupy w sklepie komputerowym Terrabit w Pszczynie o wartości 100 złotych. Takie nagrody będziemy rozdawać w każdym numerze „Gazety Pszczyńskiej” aż do zakończenia Plebiscytu. Wystarczy w nim zagłosować. A jak? O tym poniżej...

JAK GŁOSOWAĆ?
Wyślij SMS pod numer 7235 (koszt 2,44 z VAT) w treści wpisując „Plebiscyt.X”, gdzie X to numer Twojego kandydata. Jeden SMS to jeden głos. Głosowanie potrwa do 28 lutego, a każdy SMS to nie tylko głos w plebiscycie, ale i szansa na cenne nagrody.

Plebiscytowa lista kandydatów „Gazety Pszczyńskiej”
SPORTOWCY
1 – Agnieszka Bodys (siatkówka, PLKS Pszczyna)
Przyjmująca PLKS–u Pszczyna wraz z koleżankami awansowała w minionym roku do I ligi oraz (już w tym sezonie) do V rundy Pucharu Polski. Była jedną z najrówniej grających zawodniczek w przeciągu całego roku. To właśnie popularna Buzi” kończyła decydujące akcje. Niestety, na początku bieżącego doznała kontuzji, która eliminuje ją z gry do końca sezonu.

2 – Dawid Frąckowiak (piłka nożna, Nadwiślan Góra)
Super–snajper Nadwiślana Góra, lidera klasy okręgowej. Popularny „Frąc” zasilił drużynę latem, ale od razu stał się czołową postacią. W rundzie jesiennej Frąckowiak zdobył 23 bramki (a nawet 24, a mecz z Czarnymi Piasek zweryfikowano jako walkower). Kibicom w naszym powiecie napastnik znany jest także z występów w LKS–ie Łąka wiosną 2007 roku.

3 – Bartłomiej Kempny (lekka atletyka, Iskra Pszczyna)
Ten rok wychowanek Pawła Skupina sam za słabszy, ale i tak oszczepnik z Pszczyny zajął piąte miejsce w seniorskich mistrzostwach Polski, a także czwarte w młodzieżowych. Do medalu brakło niewiele. Popularny Pikny” był także odkryciem sezonu w Pszczyńskiej Amatorskiej Lidze Futsalu.

4 – Ewa Kucharska (lekka atletyka, Iskra Pszczyna)
Mnóstwo miejsc na podium w biegach ulicznych, ale przede wszystkim szóste miejsce na mistrzostwach kraju w półmaratonie. Biegaczka uznała ten wynik za największy sukces w swojej karierze. Kucharska zdobyła także wicemistrzostwo Śląska w biegu na 5000 metrów. Ma zamiar wystartować w maratonie.

5 – Łukasz Piszczek (piłka nożna, Hertha Berlin)
Przekwalifikowany na prawego obrońcę, ale z zadaniami ofensywnymi wychowanek LKS–u Goczałkowice nieźle radził sobie w Bundeslidze i Lidze Europy (strzelał gole w obu rozgrywkach). Hertha z Piszczem” w składzie do końca walczyła o mistrzostwo Bundesligi. Ostatecznie sezon zakończyła na 4. miejscu. Druga połowa roku nieco gorsza w wykonaniu całej drużyny „Starej Damy” sprawiła, że wiosną 2010 roku Hertha z Piszczkiem w składzie będzie walczyć o utrzymanie, alw w 1/16 Ligi Europy zagra z Benficą Lizbona.

6 – Izabela Placek (siatkówka, PLKS Pszczyna)
Kolejna reprezentantka siatkarskiego klubu z Pszczyny. Rozgrywająca PLKS–u jest również kapitanem drużyny, który poprowadził ją do awansu do I ligi, a także do świetnych wyników w Pucharze Polski. W pierwszej połowie roku, kiedy PLKS grał jeszcze w II lidze, zawodniczka była jedyną rozgrywającą w zespole. Mimo to udźwignęła ciężar, który na niej spoczywał.

7 – Damian Pławecki (badminton, Plesbad Pszczyna)
Siedmiokrotny mistrz Polski w ubiegłym roku dorzucił kolejny krążek do swojej bogatej, medalowej kolekcji – tym razem brązowy. Trener zawodników Plesbadu Pszczyna w mistrzostwach Polski wywalczył trzecie miejsce w grze mieszanej, wspólnie z Moniką Bieńkowską (KS Mazovia Płock). Pławecki walczył również w deblu – odpadł w 1/8 finału (grał w parze z Hubertem Pączkiem)

8 – Bogdan Prusek (piłka nożna, Iskra Pszczyna)
Prawie 39 lat na karku, a wciąż blondwłosy napastnik jest postrachem obrońców. Najpierw w klasie A, a jesienią w klasie okręgowej. Prusek wiosną zdobył ponad 30 bramek w klasie A, a jesienią 18 w klasie okręgowej. Był także grającym trenerem pszczynian do września, gdy zmienił go Arkadiusz Lazar.

9 – Damian Spek (curling, ŚKC Katowice)
20–latek z Pszczyny, ale reprezentujący barwy Śląskiego Klubu Curlingowego Katowice. Być może dyscyplina, w której umieszcza się kamienie, wyglądające jak czajnik, w „domu”, a przy tym pomaga się miotłami jest mało popularna, ale sukcesy „nasi” osiągają. Spek został w minionym roku mistrzem Polski juniorów.

10 – Robert Szatanik (kickboxing, tang soo do)
Kolejny przedstawiciel mniej znanych dyscyplin sportowych, ale nie znaczy to, że bez sukcesów. W 2009 roku Szatanik wziął udział w mistrzostwach świata w tang soo do czyli koreańskim karate i zdobył w nich brązowe miejsce w kategorii 84 kilogramów.

SPORTOWCY MŁODZIEŻOWI
11 – Karolina Baczyńska (lekka atletyka, LKS Pszczyna)
W ubiegłym roku jeszcze jako juniorka młodsza była druga w halowych mistrzostwach Śląska oraz trzecia w halowych mistrzostwach Polski. W sezonie letnim biegaczka startująca na średnich dystansach była pierwsza w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Śląska, a także 11. na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

12 – Piotr Beberok (siłowanie na rękę, Tytan Jaworzno)
Ktoś powie „siłowanie na rękę – co to za sport?”, ale wtedy musiałby się zmierzyć z Piotrem Beberokiem. W ubiegłym roku skończył 17 lat, ale nie przeszkodziło mu to w wygraniu mistrzostw Polski juniorów, z których przywiózł dwa złote medale – kategoria 80 kg na lewą i prawą rękę, a także był trzeci w Pucharze Polski seniorów (klasyfikację juniorów oczywiście wygrał).

13 – Marcelina Gruca (pływanie, Aquatica Pawłowice)
Jedna z najbardziej utalentowanych pływaczek pawłowickiego klubu. W Mistrzostwach Śląska 11–latków wygrała rywalizację na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, 100 metrów stylem dowolnym oraz 100 metrów stylem zmiennym. W konkurencji 50 metrów stylem motylkowym była druga, a wspólnie z koleżankami w obu sztafetach uplasowała się na drugich miejscach.

14 – Joanna Helbik (lekka atletyka, LKS Pszczyna)
Kolejne reprezentantka sekcji biegowej LKS–u Pszczyna rok rozpoczęła od srebra w biegu na 200 metrów juniorek młodszych w halowych mistrzostwach Śląska, by kilka dni później powtórzyć ten wynik, ale na halowych mistrzostwach Polski. Helbik brała także udział w obozie kadry narodowej juniorów.

15 – Miriam Kwiatek (pływanie, Gilus Gilowice)
Najlepsza jedenastoletnia pływaczka roku 2009 na Śląsku. Na mistrzostwach naszego regionu nie miała sobie równych. Młoda zawodniczka z MUKS Gilus Gilowice triumfowała na 50 metrów stylem motylkowym, 100 metrów grzbietem, 200 metrów stylem dowolnym oraz z koleżankami w sztafetach 4x50 metrów stylem dowolnym i na tym samym dystansie stylem zmiennym.

16 – Kamila Nowak (tenis, Yonex Trzebinia)
I w singlu, i w deblu 10–latka z Piasku wywalczyła mistrzostwo Polski do lat 10 w tenisie. Prócz tego wygrała Mistrzostwa Śląska do lat 10, a także zajmowała czołowe miejsca (najczęściej na podium) w Wojewódzkich Turniejach Klasyfikacyjnych do lat 12 (przypominamy, że w ubiegłym roku Kamila Nowak skończyła 10 lat).

17 – Paweł Pietryja (badminton, Plesbad Pszczyna)
Najlepszy młody badmintonista ziemi pszczyńskiej. W ubiegłym roku potwierdził swoją dobrą formę – zdobył brązowy medal mistrzostw Polski juniorów w grze deblowej (wspólnie z Przemysławem Urbanem z Technika Głubczyce). W singlu Pietryja znalazł sie w najlepszej ósemce mistrzostw. Prócz tego zajmuje czołowe miejsca, włącznie z wygranymi, w turniejach wojewódzkich.

18 – Arkadiusz Szeja (zapasy, Piast Wola)
Przedstawiciel zapaśniczego klubu z Woli rozpoczął od wygrania w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (kategoria 58 kg). To zwycięstwo dało mu przepustkę na Mistrzostwa Europy kadetów w Serbii. Szeja na europejskim czempionacie zajął doskonałe piąte miejsce.

19 – Anna Szymańska (lekka atletyka, LKS Pszczyna)
Najlepsza zawodniczka w Pszczynie w skoku w dal. Zdobyła srebrny medal w mistrzostwach Polski młodzików, które odbywały się w minionym roku w Zamościu. Podczas zeszłorocznych Halowych Mistrzostw Śląska zdobył dwa złote medale w młodziczkach: w skoku w dal i biegu na 60 metrów.

20 – Patryk Żelechowski (zapasy, Piast Wola)
Kolejny zapaśnik z Piasta Wola, który wygrał Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży (w kategorii 42 kg) i także pojechał na Mistrzostwa Europy kadetów w stylu wolnym w Serbii, gdzie zajął, świetne jak na debiutanta, 15. miejsce.

TRENERZY
21 – Jarosław Bodys (siatkówka, PLKS Pszczyna)
Trener siatkarek PLKS–u Pszczyna awansował w tym roku ze swoją drużyną do I ligi, w której zajmuje miejsce w środku stawki. Z dziewczętami awansował także do V rundy Pucharu Polski.

22 – Paweł Ciemierz (zapasy, Piast Wola)
Jego podopieczni – Arkadiusz Szeja i Patryk Żelechowski – wygrali Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży i pojechali na mistrzostwa Europy. Pozostali jego zawodnicy odnoszą coraz większe sukcesy na arenie wojewódzkiej.

23 – Joachim Helbik (lekka atletyka, LKS Pszczyna)
Trener Anny Szymańskiej, Karoliny Baczyńskiej i Joanny Helbik – każda z dziewcząt osiągnęła w minionym roku znaczące sukcesy w swojej dyscyplinie o czym można przeczytać powyżej.

24 – Janusz Pancer (piłka nożna, Krupiński Suszec)
Charyzmatyczny trener wicelidera klasy okręgowej. Na koniec sezonu 2008/2009 drużyna prowadzona przez niego zajęła drugie miejsce, po jesieni 2010 Krupiński, klub z fatalnym obiektem i oferujący praktycznie tylko pracę w kopalni, znów jest wiceliderem klasy okręgowej, mimo tego, że zdecydowana większość piłkarzy na treningi przychodzi po szychcie w kopalni.

25 – Rafał Szymoszek (piłka nożna, Ogień Wola)
Ogień Wola nazwaliśmy Drużyną Roku – za to, że wiosną wygrał klasę C, a po jesieni jest liderem klasy B. Beniaminek, który ma fatalne boisko jest największym objawieniem jesieni w klasie B, a duża to zasługa Rafała Szymoszka.

DZIAŁACZE
26 – Adam Dulniok (piłka nożna, Iskra Pszczyna)
Prezes pszczyńskiej Iskry, która powoli rośnie w siłę. W pierwszej połowie roku zdominowała rozgrywki w klasie A, a jesienią jest trzecia w klasie okręgowej i poważnie myśli o atakowaniu IV ligi. Drużynę wzmacniają gracze z ligowym doświadczeniem, ale w Iskrze nie zapomina się także o młodych – drużyny młodzieżowe (pięc grup!) osiągają sukcesy w turniejach i rozgrywkach ligowych. Dodajmy kiedy w styczniu 2008 roku Dulniok został sternikiem Iskry, zespół seniorów był na dnie okręgówki”, a spośród młodzieży byli tylko juniorzy. Nie wolno również zapominać o lekkoatletach Iskry, którzy od zawsze” osiągają sukcesy.

27 – Bolesław Galoch (piłka nożna, LKS Studzienice)
Rok zaczął się dla prezesa LKS–u Studzienice od wygrania halowego turnieju pszczyńskich drużyn, by potem zająć czołowe lokaty na koniec sezonu, a także jesienią w klasie B. Fenomenem LKS–u jest jednak młodzież. Praktycznie każda grupa, nie patrząc jak zaawansowana wiekowo, należy do faworytami turniejów, w których uczestniczą. Na każdych zawodach obecny z nimi jest również Pan Bolek”.

28 – Krzysztof Krzak (piłka nożna, Ogień Wola)
Prezes Ognia Wola – drużyny, która z mało znaczącego klub w klasie C stał się głównym faworytem do awansu do klasy A. Do zrobienia jeszcze sporo, ale prezes Krzak wraz z zarządem na pewno zrobią wszystko, by w przyszłym sezonie poprawiły się warunki i Ogień mógł w A–klasie zagrać.

29 – Andrzej Puchała (amatorska piłka nożna i futsal)
Triumfator w tej kategorii sprzed roku. Teraz równie zapracowany – bez niego nie byłoby rozgrywek Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej, Ligi Futsalu Suszec–Pszczyna i Młodzieżowej Ligi Futsalu. We wszystkich tych rozgrywkach bierze udział kilkaset amatorskich piłkarzy, ale wpadki organizacyjne nigdy nie miały miejsca. Rękę na wszystkim trzyma właśnie popularny „Andzejek”.

30 – Mariusz Stencel (piłka nożna, Znicz Jankowice)
Kierownik drużyny seniorów i wiceprezes Znicza Jankowice nominowany za ogromną pracę, jaką wkłada w klubie. Zaowocowało to m.in. mistrzostwem jesieni w klasie A, czterema grupami młodzieżowymi, a także wpisaniem na listę organizacji pożytku publicznego i pozyskiwanie środków z tego tytyłu („1 procent”). Dodajmy największych w naszym powiecie spośród klubów sportowych, które są organizacjami pożytku publicznego.

Pamiętaj! Każdy SMS zwiększa szansę na zwycięstwo Twojego faworyta oraz Twoje na cenne nagrody.

POBIERZ
Regulamin głosowania SMS–owego w XI Plebiscycie Sportowym Gazety Pszczyńskiej”

sps24.pl

T G+ F

1

1

Zobacz także

Głosuj w X Plebiscycie Sportowym
Głosuj w X Plebiscycie Sportowym "Gazety Pszczyńskiej"
PRZEDŁUŻAMY GŁOSOWANIE W X PLEBISCYCIE SPORTOWYM ”GAZETY PSZCZYŃSKIEJ”
PRZEDŁUŻAMY GŁOSOWANIE W X PLEBISCYCIE SPORTOWYM ”GAZETY PSZCZYŃSKIEJ”
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18