11.10.2018, 23:02

Marek Wojtala - KW Liga Samorządowa Pierwsza

Kandydat do rady miejskiej w Pszczynie

Okręg nr 3 | Lista nr 22 | Pozycja nr 6

Mieszkańcem Jankowic jestem od urodzenia. Żonaty, dwoje dzieci,  Prowadzę własną działalność gospodarczą. Specjalizacja to budownictwo ogólne, obiektów pro-eko, a także konserwacja i utrzymanie dróg.

Moim zawodowym hobby jest ekologia ze szczególnym uwzględnieniem źródeł energii odnawialnej takich jak: fotowoltaika, wiatraki, pompy ciepła i oczywiście biogazownie stosowane w rolnictwie na całym świecie. Brałem współudział w budowie kilkunastu takowych w Europie. Pozyskanie środków z funduszy zewnętrznych na te cele, to chciałbym uczynić, jest to jednym z priorytetów mojej działalności jako radnego, oraz prowadzenie nieodpłatnego doradztwa w tym zakresie.

Kolejnym będzie działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów poprzez m.in. doświetlenie i oznakowanie niebezpiecznych miejsc, szczególnie chodniki, przejścia dla pieszych, sygnalizatory, monitoring itp.

Bez wątpienia, pamiętam o jednostkach OSP, współpracując z tymi jednostkami przy usuwaniu skutków zdarzeń drogowych, poznałem ich potrzeby , bezwarunkowo należy doposażać je w niezbędny specjalistyczny sprzęt ,który pomoże nieść pomoc potrzebującym.

Chciałbym również zająć się pomocą utalentowanym dzieciom i młodzieży, udzielając pomocy finansowej ze źródeł budżetowych i pozabudżetowych, gdyż takich domorosłych talentów mamy wiele.

Równocześnie całkowicie popieram program Ligi Samorządowej Pierwszej.

T G+ F

Zobacz także

Samorządowcy omawiali wspólne kierunki transformacji
Samorządowcy omawiali wspólne kierunki transformacji
Konkurs
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
SQL: 16