Najładniejsze teksty o miłości w „13”

Pszczyna15.02.2015, 12:35, aktualizacja: 16.02.2015, 12:35

W piątek, 13 lutego w przeddzień Walentynek miłośnicy pięknego polskiego słowa poetyckiego mieli okazję posłuchać starannie wybranych tekstów o miłości.

Klub „13” w Pszczyńskim Centrum Kultury jest miejscem, gdzie można raz w miesiącu spędzić godzinę wypełnioną poezją prezentowaną przez recytatorów i wokalistów. Zawsze czekamy na naszych gości z kawą, herbatą i słodyczami, a w ten piątek jeszcze dodatkowo były pączki (dla uczczenia ostatków).

Tym razem na 33 spotkaniu z cyklu „Poezja i muzyka pod 13” mieliśmy przedsmak święta zakochanych. W programie wieczoru pojawiły się bowiem teksty mówiące o tym, co w walentynkach jest najważniejsze – o potrzebie bliskości z drugim człowiekiem.

„Możesz być sam, lecz nie wolno ci być samotnym.
Samotność nie może być śmiertelną raną w twoim sercu.
Tylko ty możesz coś zmienić.
Musisz swoją miłością
budować pomosty ku innym”.

Wiersze Adama Asnyka, Władysława Broniewskiego, Jana Brzechwy, Czesława Miłosza, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Haliny Poświatowskiej, Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej recytowali: Elżbieta Jasińska, Dorota Pławecka, Michał Pudełko i Renata Zborowska. Ponadto usłyszeliśmy piosenki w wykonaniu Agatki Szwedki, Partycji Sołtys, Doroty Bieniek z akompaniamentem Radosława Miki, Magdy Kawki, Grzegorza Szwedki, Grzegorza Wuwera z towarzyszeniem syna Tomka (na gitarze) oraz Renaty Zborowskiej.

Wybór tekstów na piątkowy wieczór przypadł do gustu wszystkim gościom. Chcieliśmy podziękować za obecność na tym wyjątkowym w swojej wymowie spotkaniu oraz za odpowiedź na apel o zbieranie zakrętek dla chorego członka rodziny jednego z wokalistów.

Mamy nadzieję, że wybrane i zaprezentowane teksty dały Państwu pretekst do zastanowienia się nad tym, jak bardzo ważna jest przyjaźń i miłość w życiu każdego człowieka. I oczywiście nad tym, jak pięknie o tych uczuciach mówią nasi znakomici polscy poeci.

Na następne spotkanie zapraszamy już 6 marca. Postaramy się pokazać, że „Kobieta zmienną jest”.

Renata Zborowska

jack

T G+ F

Zobacz także

Iść w stronę słońca... Powraca
Iść w stronę słońca... Powraca "Poezja i muzyka pod 13" w Pszczyńskim Centrum Kultury
Wspólne śpiewanie w „13”
Wspólne śpiewanie w „13”
Pawłowickie placówki oświatowe w dobie pandemii
Pawłowickie placówki oświatowe w dobie pandemii
Szybka kolej: o trasach ze śląskimi samorządowcami
Szybka kolej: o trasach ze śląskimi samorządowcami
Pomaganie przez bieganie
Pomaganie przez bieganie
Kolejne seanse Samochodowego Kina Objazdowego
Kolejne seanse Samochodowego Kina Objazdowego
Sytuacja epidemiologiczna w powiecie
Sytuacja epidemiologiczna w powiecie

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18