Na Skrzyczne z „Diablakiem”

25.02.2014, 11:18

Powiat

23 lutego br. grupa członków Uczniowskiego Klubu Sportowo-Turystycznego „Diablak” wybrała się na bardzo spokojną, przyjemną, jednodniową wycieczkę w Beskid Śląski.


Przy planowaniu wycieczki trudno było określić czy warunki będą zimowe, wiosenne czy … nie wiadomo jakie, dlatego też 17-kilometrowa trasa nie stanowiła większego wyzwania dla uczestników. Głównym celem wycieczki było przejścię trasy od Ostrego przez Malinowską Skałę, Małe Skrzyczne, by zdobyć najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego, czyli Skrzyczne (1257m n.p.m.) a po „odpoczynku” zejść z powrotem do Ostrego.
W czasie wycieczki uczestnicy poznali walory przyrodnicze i geologiczne Beskidu Śląskiego oraz zapoznali się z historią tego terenu. Niestety tym razem nie dane nam było podziwiać beskidzkich panoram. Uniemożliwiła to bardzo mieszana aura od jesiennej czy wiosennej po mglistą, wietrzną, nieprzyjemną, zimową, choć momentami zza chmur wyjrzało słonko i wtedy można było delektować się pięknem otaczającego nas krajobrazu. Ostatnim elementem wycieczki było zajrzenie do kościoła pw. Św. Bartłomieja w Lipowej, obejrzenie wystroju kościoła oraz omówienie bryły architektonicznej obiektu. Ważnym elementem było poznanie historii okresu II Wojny Światowej w Lipowej, co upamiętnia stojący niedaleko wspomnianego kościoła pomnik. Po kilkugodzinnej aktywnej wędrówce turyści podróżując w komfortowych warunkach wrócili do Pszczyny.

Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny „Diablak” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Więcej informacji na temat działalności Klubu znaleźć można na www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl.

Już teraz zapraszamy młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także dorosłych mieszkańców powiatu pszczyńskiego do wzięcia udziału w kolejnej wycieczce górskiej, która odbędzie się 23 lutego i głównym jej celem jest zdobycie Łysej Hory – najwyższego szczytu Beskidu Śląsko-Morawskiego. Wszystkie informacje na temat tej wycieczki znajdują się na stronie Klubu.

Opiekunowie Klubu: Agnieszka i Artur Wojciechowie

jack

T G+ F

Zobacz także

Z „Diablakiem” na kręglach
Z „Diablakiem” na kręglach
Skrzyczne z DIABLAKIEM
Skrzyczne z DIABLAKIEM
Wójt wręczył nagrody najlepszym sportowcom
Wójt wręczył nagrody najlepszym sportowcom
Uczennice "Samochodówki" na ogólnopolskim konkursie fryzjerskim
Uczennice "Samochodówki" na ogólnopolskim konkursie fryzjerskim
Uwaga! Przegląd i konserwacja Mostu Bronisław
Uwaga! Przegląd i konserwacja Mostu Bronisław

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18