Młodzieżowe Turnieje w Suszcu: Siatkarski tasiemiec

31.12.2007, 01:02

Zawody siatkówki w ramach Młodzieżowych Turniejów w Suszcu planowano na jeden dzień. Trzy zostały zarezerwowane na piłkę nożną halową. Prognozy jednak się nie sprawdziły.

W tym roku większym zainteresowaniem cieszyły się zawody właśnie w siatkówce! Do udziału zgłosiło się 24 ekip, ale ostatecznie w zawodach zagrało 22. W turnieju piłkarskim udział wzięło „tylko” 15 zespołów.

Młodzieżowy Turniej Siatkówki rozbity został więc na dwa dni. W piątek odbył się pierwszy część eliminacji, w sobotę druga oraz finał. W sobotnich eliminacjach zagrało 12 ekip, które podzielone zostały na trzy grupy. Z nich do „ćwierćfinału” awansowali tylko zwycięzcy.

TS Suszec Man, MOSiR Czechowice-Dziedzice i Środek Czechowice-Dziedzice (zwycięzcy sobotnich grup I, II i III) rywalizowały o dwa wolne miejsca w ścisłym finale. W tym gronie znalazły się ekipy z Czechowic, gdzie czekały już dwie najlepsze drużyny piątkowych eliminacji (Baton Team oraz Litr Mąki).

Ostatecznie Młodzieżowy Turniej Siatkówki zakończył się zwycięstwem zespołu o nazwie Litr Mąki, który najpierw w półfinale ograł Baton Team (2:0), a w finale Środek (również 2:0). Trzecie miejsce zajął Baton Team.

Najważniejsze mecze MTS:
o 1. miejsce: Litr Mąki – Środek Czechowice-Dziedzice 2:0 (25:19, 25:21)
o 3. miejsce: Baton Team – MOSiR Czechowice-Dziedzice 2:1 (25:16, 20:25, 15:2).

Więcej informacji o Młodzieżowym Turnieju Futsalu oraz zdjęcia z imprezy już wkrótce.