Mizerów ugości powiat

14.09.2006, 12:41

Pszczyna, powiat, Suszec

Rolnicy wszystkich gmin naszego powiatu podziękowali już za plony. Wszyscy będą mieli jednak okazję spotkać się w najbliższą niedzielę, 17 września w Mizerowie, na dożynkach gminno-powiatowych.


Uroczystości rozpoczną się o 12.30 mszą św. dożynkową w kościele p.w. Matki Boskiej Szkaplerznej w Brzeźcach. Następnie kolorowym korowodem uczestnicy udadzą się na boisko przy ZSP w Mizerowie, gdzie wysłuchają koncertu orkiestry dętej KWK „Krupiński”. Wręczenie chleba i korony dożynkowej oraz dyplomów i statuetek „Diamentowy Kłos”, zainicjuje otwarcie uroczystości dożynkowych. Po części oficjalnej, nagrody otrzymają laureaci konkursu powiatowego „Estetyczne zagospodarowanie zagrody wiejskiej’.

A oto szczegółowy program dożynek:

12.30 - msza św. dożynkowa w kościele p.w. Matki Boskiej Szkaplerznej w Brzeźcach
14.00 - przemarsz korowodu dożynkowego spod remizo-świetlicy w Mizerowie na boisko przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mizerowie. Koncert orkiestry dętej KWK Krupiński”
14.30 - otwarcie uroczystości dożynkowych (wręczenie chleba i korony dożynkowej, przemówienia, wręczenie dyplomów i statuetek Diamentowy Kłos”)
15.00 - ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu powiatowego Estetyczne zagospodarowanie zagrody wiejskiej”
15.15 - program w wykonaniu uczniów ZSP w Mizerowie
15.45 - prezentacja koni hodowlanych
16.00-22.00 - program artystyczny, a w nim: koncert zespołu Kapela ze Śląska”, występ zespołów ludowych: Mizerownianie”, Radostowianki”, Wolanie” oraz kapeli Harmonia” z Suszca, koncert Krystyny Giżowskiej (ok. 19.30) oraz zabawa taneczna w takt muzyki granej przez zespół Jantar (od 20.30)

pin

T G+ F

Zobacz także

MIZERÓW. Wymieniono nawierzchnię
MIZERÓW. Wymieniono nawierzchnię
Mizerów z Pucharem Wójta
Mizerów z Pucharem Wójta
Nowe władze w pawłowickiej oświacie
Nowe władze w pawłowickiej oświacie
Widowisko muzyczno-multimedialne Rapsodia Śląska na Stadionie Śląskim w Chorzowie
Widowisko muzyczno-multimedialne Rapsodia Śląska na Stadionie Śląskim w Chorzowie

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18