Minister podziękował za zaproszenie

07.09.2006, 17:20

Na uroczystości związane z obchodami 67. rocznicy wybuchu II wojny światowej zaproszony został minister obrony narodowej, Radosław Sikorski. Niestey, nie mógł przybyć osobiście, jednak złożył podziękowania.

Uprzejmie dziękuję za zaproszenie na uroczystości związane z obchodami 67. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w dniu l września br. w Pszczynie.

l września, obchodzony również jako Dzień Weterana, oddaje cześć tym, którzy wykazali hart ducha oraz wierność Ojczyźnie i przysiędze wojskowej. Żołnierz Polski właśnie w tamte pamiętne dni wrześniowe 1939 roku wykazał się odwagą i poświęceniem godnym najwyższego uznania. Tego bohaterstwa dowiedli również Pszczynianie, Powstańcy Śląscy i harcerze, którzy wówczas wraz z żołnierzami Armii „Kraków stawili zbrojny opór hitlerowskim najeźdźcom.

Jestem przekonany, że właśnie Pszczyna z racji czynnego udziału swoich mieszkańców w walkach obronnych we wrześniu 1939 roku, a także wcześniej w Powstaniach Śląskich, jest miastem w którym obchody rocznicy wybuchu II Wojny Światowej są szczególne i mają wyjątkowe znaczenie dla tych co pamiętają i dla tych którzy uczą się kochać swoją Ojczyznę, tą wielką Rzeczypospolitą Polskę i tą małą Ziemię Pszczyńską.

Jednak z przykrością muszę Panów powiadomić, że ze względu na udział w centralnych obchodach 67. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz Dnia Weterana nie mogę wziąć udziału w uroczystości w Pszczynie. - Niemniej uprzejmie Panów informuję, że w moim imieniu będzie uczestniczył w uroczystości przedstawiciel Dowództwa 2 Korpusu Zmechanizowanego w Krakowie.

Dziękując jeszcze raz za zaproszenie na uroczystości w Pszczynie, składam Państwu najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności oraz satysfakcji z dobrze spełnionego obowiązku wobec Ojczyzny. Tradycja zobowiązuje.

Pozostaję z wyrazami szacunku
Radosław SIKORSKI

źródło: powiat.pszczyna.pl

agw

T G+ F

Zobacz także

Minister rolnictwa w Pszczynie
Minister rolnictwa w Pszczynie
Minister kupił komputery
Minister kupił komputery
Pijani mężczyźni straszyli przechodniów samurajskimi mieczami
Pijani mężczyźni straszyli przechodniów samurajskimi mieczami
gorący temat
PiS wygrywa wybory również w powiecie pszczyńskim
PiS wygrywa wybory również w powiecie pszczyńskim
Znakują rowery "syntetycznym DNA"
Znakują rowery "syntetycznym DNA"

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18