fot. archiwum Natalii M. Ruman i Mateusza Grzechnika

Społecznicy z powiatu walczą o tytuł "Absolwenta z pasją" UŚ

Region14.11.2018, 10:19

Natalia M. Ruman z Pszczyny i Mateusz Grzechnik ze Studzienic znaleźli się wśród 15 nominowanych do tytułu "Absolwenta z pasją" Uniwersytetu Śląskiego.

Plebiscyt jest organizowany od 2013 r. przez Uniwersytet Śląski wspólnie z "Gazetą Wyborczą". Tytuł "Absolwenta z pasją" otrzyma osoba aktywna społecznie, osiągająca sukcesy w dziedzinie kultury, nauki lub sportu, z pełnym zaangażowaniem oddająca się swoim zainteresowaniom. W ten sposób promowani są absolwenci UŚ, niezależnie od tego, kiedy ukończyli studia.

W tym roku nominowano 15 osób. Wśród nich są też osoby związane z powiatem pszczyńskim. Natalia M. Ruman pracuje w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie oraz na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie jako adiunkt w Zakładzie Edukacji Humanistycznej i Nauk Pomocniczych Pedagogiki. Zajmuje się głównie edukacją regionalną oraz edukacją religijną.

Jest autorką wielu artykułów opublikowanych w naukowych czasopismach, publikacjach książkowych, organizatorką i prelegentką licznych konferencji i warsztatów. Angażuje się również społecznie w działalność lokalnych organizacji. Od pięciu lat współpracuje z Ośrodkiem Matka Boża Różańcowa w Pszczynie, gdzie organizuje wolontariat dla niepełnosprawnych.

W plebiscycie nominowany jest też Mateusz Grzechnik. Pracuje w Biurze Projektów, Promocji i Rozwoju Kampusu Cieszyńskiego UŚ, ponadto współorganizuje Przegląd Filmowy Kino na Granicy, jest członkiem Zespołu Regionalnego „Ćwiklice”, należy do Ochotniczej Straży Pożarnej w Studzienicach.

Jest zaangażowany w wiele lokalnych imprez i wydarzeń, m.in. w przegląd „Żubrowisko” czy Pszczyńskie Prezentacje Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Mały Brzym”, współpracuje z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, Starostwem Powiatowym w Pszczynie i Pszczyńskim Centrum Kultury.

Głosowanie w plebiscycie trwa do 18 listopada. Głosy można oddawać TUTAJ. Nazwisko zwycięzcy poznamy 19 listopada.

pako

T G+ F

Zobacz także

Plebiscyt zakończony cz.2
Plebiscyt zakończony cz.2
Plebiscyt zakończony!
Plebiscyt zakończony!
Splot jest wszędzie, czyli Europejskie Dni Dziedzictwa 2019 w pszczyńskim skansenie
Splot jest wszędzie, czyli Europejskie Dni Dziedzictwa 2019 w pszczyńskim skansenie
Powracają Niedziele z Bajką w suszeckim GOKu
Powracają Niedziele z Bajką w suszeckim GOKu

Komentarze:

U25 2018-11-15 godz. 14:48
Powodzenia! Trzymam kciuki za obu, bo obu znam ze szkoły!
treść:
autor:

SQL: 18