fot. archiwum Natalii M. Ruman i Mateusza Grzechnika

Społecznicy z powiatu walczą o tytuł "Absolwenta z pasją" UŚ

Region14.11.2018, 10:19

Natalia M. Ruman z Pszczyny i Mateusz Grzechnik ze Studzienic znaleźli się wśród 15 nominowanych do tytułu "Absolwenta z pasją" Uniwersytetu Śląskiego.

Plebiscyt jest organizowany od 2013 r. przez Uniwersytet Śląski wspólnie z "Gazetą Wyborczą". Tytuł "Absolwenta z pasją" otrzyma osoba aktywna społecznie, osiągająca sukcesy w dziedzinie kultury, nauki lub sportu, z pełnym zaangażowaniem oddająca się swoim zainteresowaniom. W ten sposób promowani są absolwenci UŚ, niezależnie od tego, kiedy ukończyli studia.

W tym roku nominowano 15 osób. Wśród nich są też osoby związane z powiatem pszczyńskim. Natalia M. Ruman pracuje w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie oraz na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie jako adiunkt w Zakładzie Edukacji Humanistycznej i Nauk Pomocniczych Pedagogiki. Zajmuje się głównie edukacją regionalną oraz edukacją religijną.

Jest autorką wielu artykułów opublikowanych w naukowych czasopismach, publikacjach książkowych, organizatorką i prelegentką licznych konferencji i warsztatów. Angażuje się również społecznie w działalność lokalnych organizacji. Od pięciu lat współpracuje z Ośrodkiem Matka Boża Różańcowa w Pszczynie, gdzie organizuje wolontariat dla niepełnosprawnych.

W plebiscycie nominowany jest też Mateusz Grzechnik. Pracuje w Biurze Projektów, Promocji i Rozwoju Kampusu Cieszyńskiego UŚ, ponadto współorganizuje Przegląd Filmowy Kino na Granicy, jest członkiem Zespołu Regionalnego „Ćwiklice”, należy do Ochotniczej Straży Pożarnej w Studzienicach.

Jest zaangażowany w wiele lokalnych imprez i wydarzeń, m.in. w przegląd „Żubrowisko” czy Pszczyńskie Prezentacje Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Mały Brzym”, współpracuje z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, Starostwem Powiatowym w Pszczynie i Pszczyńskim Centrum Kultury.

Głosowanie w plebiscycie trwa do 18 listopada. Głosy można oddawać TUTAJ. Nazwisko zwycięzcy poznamy 19 listopada.

pako

T G+ F

Zobacz także

Plebiscyt zakończony!
Plebiscyt zakończony!
Plebiscyt zakończony cz.2
Plebiscyt zakończony cz.2
Alarm przeciwpowodziowy odwołany
Alarm przeciwpowodziowy odwołany
Nie będzie dofinansowań do odnawialnych źródeł energii
Nie będzie dofinansowań do odnawialnych źródeł energii
Nielegalni imigranci schwytani na stacji w Warszowicach
Nielegalni imigranci schwytani na stacji w Warszowicach

Komentarze:

U25 2018-11-15 godz. 14:48
Powodzenia! Trzymam kciuki za obu, bo obu znam ze szkoły!
treść:
autor:

SQL: 18