Mecz na zakończenie

03.08.2007, 17:13

Wola, Góra, Pszczyna

W ubiegły wtorek Ośrodek Matka Boża Różańcowa zakończył rok.

Do tradycji należy już, że końcem lipca podopieczni ŚDS-ów i WTZ wraz z terapeutami na sportowo żegnają się przed wakacyjną przerwą. W tym roku gospodarzem był Środowiskowy Dom Samopomocy w Woli. Najpierw msza św. dziękczynna, a potem już ŚDS-y i Warsztaty Terapii Zajęciowej zjechały na boisko Nadwiślana Góra. To tutaj odbył się niesamowity mecz piłki nożnej wolontariusze i podopieczni kontra terapeuci. Emocje były tak wielkie, że piłkarski pojedynek zaczął się, nim sędzia zdążył zagwizdać.

Obie jedenastki walczyły tak zacięcie, że nie obyło się bez fauli. Nie było zawodnika, który nie dałby z siebie wszystkiego. Tym bardziej że sędzia, Szymon Waliczek poprowadził spotkanie zgodnie z wszelkimi piłkarskimi regułami gry, co jeszcze bardziej dopingowało ekipy. Najpierw prowadzili terapeuci, ale podopieczni w drugiej połowie wzięli się do roboty, w ciągu kilku minut nadrabiając wynik. Mecz zakończył się 5:5 i dopiero karne zadecydowały o ich zwycięstwie.

Każdy dołożył cegiełkę, żeby barier było jak najmniej. Nadwiślan Góra udostępnił stadion, strażacy z OSP Góra zafundowali podopiecznym przejażdżkę pontonem, władze gminne i sołeckie zadbały o coś słodkiego na ząb. Tak na pocieszenie. Bo z jednej strony jest wizja miesiecznego wypoczynku, ale z drugiej to miesiąc bez ukochanych terapeutów.