Marketowa ofensywa

21.11.2012, 08:52

Pszczyna, powiat

Aldi, dwie Biedronki, Intermarche, Dino oraz dwa pasaże handlowe „Czerwona Torebka” mogą powstać w najbliższym czasie na terenie naszego powiatu

Pszczyniacy od niedawna obserwują prace przy budowie marketu spożywczo-przemysłowego niemieckiej sieci Aldi. Powstaje on przy ul. Męczenników Oświęcimskich, w miejscu zburzonego dworca autobusowego, w sąsiedztwie... Kauflandu i Biedronki.

To jednak nie jedyny market, który w najbliższym czasie może wyrosnąć w naszym powiecie. W gminie Pszczyna uruchomić kolejne sklepy może Biedronka. Dyskont tej sieci ma powstać w Ćwiklicach przy ul. Męczenników Oświęcimskich. Póki co, postępowanie w sprawie wydania pozwolenia na budowę zostało zawieszone na wniosek inwestora.

Coraz głośniej też o tym, że kolejna Biedronka zostanie otwarta w Pasażu Książęcym w Pszczynie. To obiekt, który powstał przy ul. Szymanowskiego, naprzeciw szkoły rolniczej. Aktualnie trwają tu prace wykończeniowe. Sam pasaż ma ruszyć wiosną przyszłego roku, jednak najprawdopodobniej market spożywczy ruszy wcześniej. Póki co przedstawiciele sieci nie potwierdzają tych doniesień („Zgodnie z polityką firmy informacje o nowych placówkach naszej sieci udostępniamy dopiero po ich uruchomieniu – maila z taką treścią przesłało do nas Biuro Prasowe Jeronimo Martins Polska S.A.).

W Wydziale Architektury pszczyńskiego starostwa toczy się postępowanie w sprawie wydania pozwolenia na budowę pasażu handlowego w Pszczynie przy ul. Dobrawy (pomiędzy Panaceum a Carrefourem). Jak poinformował nas naczelnik Wydziału Architektury w pszczyńskim starostwie, Andrzej Chanek, wniosek złożyła osoba fizyczna, a z przedstawionego projektu wynika, że będzie to pasaż sieci „Czerwona Torebka”. To platforma dla handlu detalicznego i w swoich pasażach oferuje powierzchnie pod wynajem. Najczęściej w pasażu „Czerwonej Torebki” zostają otwarte podmioty z branż farmaceutycznej, gastronomicznej, obuwniczej, odzieżowej czy biżuteryjnej. Spółka uruchomiła również swój własny system - sieć sklepów owocowo-warzywnych. W Woli obok tamtejszej Biedronki także stoi tablica informująca, że w tym miejscu powstanie pasaż handlowy sieci „Czerwona torebka”.

Wydział Architektury wydał już pozwolenie na budowę supermarketu spożywczego w Pawłowicach przy ul. Świerczewskiego. Wniosek składał prywatny inwestor, ale z projektu wynika, że będzie to Intermarche. Z kolei w Suszcu przy ul. Piaskowej może zostać wybudowany sklep spożywczo-przemysłowy sieci Dino. Postępowanie w sprawie wydania pozwolenia na budowę jest w toku. (źródło: Gazeta Pszczyńska”)

ram

T G+ F

Zobacz także

Weekend Cudów w powiecie pszczyńskim
Weekend Cudów w powiecie pszczyńskim
Samorządowcy omawiali wspólne kierunki transformacji
Samorządowcy omawiali wspólne kierunki transformacji
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18