Luciano najlepszy w Suszcu

29.12.2006, 13:13

Zwycięstwem ekipy Pizzerii Luciano zakończył się Młodzieżowy Turniej Futsalu w Suszcu.

Zawody te zgromadziły rekordową jak na takie zawody ilość zespołów – 19. Żeby wyłonić triumfatora tych rozgrywek, trzeba było więc poświęcić dwa dni, podczas których rozegranych zostało 37 spotkań.

Wszystkie drużyny, które wystartowały w zawodach zostały podzielone na pięć eliminacyjnych grup. Z każdej z nich do ścisłego finału awansowali tylko zwycięzcy.W decydującej fazie zespoły rywalizowały systemem „każdy z każdym”.

Spośród sześciu meczów, jakie rozegrała ekipa Luciano, pięć zakończyło się jej zwycięzcem. W ostatnim, szóstym pojedynku był remis z drugim zespołem w końcowym rozrachunku, czyli Jankowicami (ci zremisowali dwukrotnie, pozostałe mecze wygrali).

Emocji nie zabrakło tylko w finałach. Już w fazie grupowej nie obyło się bez elektruzujących spotkań. Jankowiczanie tylko jedną bramką pokonał ZSO Pawłowice, co było równoznaczne z przespustką do decydyjących rozgrywek. Do tego etapu nie dostali się z kolei gracze Kryr, czołowej drużyny SALF.

- W porównaniu z poprzednią edycją turniej stał się silniejszy. W sumie zagrało w nim 152 zawodników. Większość z nich gra na co dzień w klubach, dlatego zawody te mogli potraktować bardziej treningowo – powiedział nam kierownik działu kultury i sportu GZOiS w Suszcu, Marek Kret.

Pomysł na zawody sportowe w okresie pomiędzy Świętami a Sylwestrem okazał się strzałem w przysłowiową “dziesiątkę”. W turnieju zagrało 19 drużyn, ale zainteresowanie było jeszcze większe. - Chętnych do gry było ponad 20 drużyn. Ze względów organizacyjnych musieliśmy sie jednak ograniczyć do 19 – dodał kierownik.

Dziś w suszeckiej hali rywalizują siatkarze. Do boju przystąpiło 18 ekip.

Końcowa klasyfikacja: 1. Luciano Jastrzębie, 2. Jankowice, 3. Futsal Pawłowice, 4. TS II Suszec, 5. Zryw Palestyny, 6-8. ZSO Pawłowice, AWF Katowice, Kryry, 9-14. Gardavia, ATP Matador Tychy, Wisła Wielka, UKS Pszczyna, Huragan Zgoń, WKS Piast Woszczyce, Mikołów, 15-19. KS Żory, Glajtz, Team Pentagram, KS Rynek. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)

rin

T G+ F

Zobacz także

Concerto Luciano na festiwalu w Będzinie
Concerto Luciano na festiwalu w Będzinie
Concerto Luciano na Święto Niepodległości
Concerto Luciano na Święto Niepodległości
Jaśniej i bezpieczniej w Golasowicach
Jaśniej i bezpieczniej w Golasowicach
Stypendia sportowe dla zawodników z gminy Pawłowice
Stypendia sportowe dla zawodników z gminy Pawłowice
Rusza przebudowa obiektu mostowego w Suszcu
Rusza przebudowa obiektu mostowego w Suszcu

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18