Lotka za Formułą 1

21.03.2007, 15:38

Prędkość lotki podczas profesjonalnego smeczowania (tłum. ścinania) jest zbliżona do prędkości, z jaką porusza się bolid Formuły 1 prowadzony przez naszego mistrza kierownicy Roberta Kubicę!!!

Najszybszy smecz odnotowano podczas turnieju Swiss Open w 2001 r, kiedy to lotka uderzona przez Jima Laugesena (Dania) osiągnęła prędkość 364 km/h.

Dla porównania, podajemy poniżej ranking najszybszych reprezentantów różnych dyscyplin sportowych:
- Antonio Pizzonia (formuła 1) 369,9 km/h - prędkość bolidu
- Jim Laugesen (badminton) - 364 km/h - smeczowana lotka
- John White (squash) - 276,8 km/h - serwis piłeczką
- Andy Roddick (tenis) - 246,2 km/h - serwis piłeczką
- Sergiej Fiedorow (hokej) - 163,4 km/h - prędkość krążka podczas strzału na bramkę.

Taką informację można znaleźć na oficjalnej stronie Polskiego Związku Badmintona (www.badminton.com.pl). Podążając tym krokiem postanowiliśmy sprawdzić jak liczba 364 km/h ma się do prędkości z jaką lotkę smeczują zawodnicy UKS Plesbad Pszczyna.

- Nigdy nie spotkałem się z takimi pomiarami, dlatego trudno określić mi jaka jest szybkość mojego smeczu i moich zawodników. Kiedyś grałem z Jimem Laugesenem, który smecz jest uznawany za najszybszy i mogę się pochwalić, że nawet z nim wygrałem. Jego smecz był bardzo mocny. Swój mogę ocenić jako „ponadprzeciętny”. Spośród pszczyńskich zawodników, którzy teraz trenują badminton, najsilniej ścinają Miłosz Wiktorczyk i Dawid Kieloch – powiedział nam Damian Pławecki, trener pszczyńskich badmintonistów oraz wciąż aktywny zawodnik.

Tymczasem w ostatni weekend dwaj pszczynianie rywalizowali w VI Mazovia Junior Cup. W imprezie, która odbywała się w Boboszowie oraz Sochocinie rywalizowało 359 zawodników z sześciu państw (Polska, Białoruś, Czechy, Rosja, Ukraina, Słowacja). Wśród nich byli reprezentanci UKS Plesbad Pszczyna: Paweł Pietryja i Miłosz Wiktorczyk.

W bardzo silnym turnieju lepiej poszło temu pierwszemu, który awansował do najlepszej „16” kategorii U-16. W taj samej grupie pecha w losowaniu miał Miłosz Wiktorczyk. Już na początku przyszło mu się zmierzyć z Ukraińcem, Dmytro Katsarubą, późniejszym zwycięzcą w tej grupie.

W VI Mazovia Junior Cup spośród śląskich zawodników, znakomicie zaprezentowali się reprezentanci MKS „Dwójka” Blachownia. W kategorii chłopców U-13 zwyciężył Kamil Korbel, zaś jego koleżanka, Karolina Gajos (dziewczyny U-13).

rin

T G+ F

Zobacz także

gorący temat
Maciuś z Pszczyny potrzebuje najdroższego leku świata
Maciuś z Pszczyny potrzebuje najdroższego leku świata
Wakacyjne warsztaty dla młodzieży
Wakacyjne warsztaty dla młodzieży
Sześć pomp infuzyjnych trafiło na Oddział Neonatologiczny pszczyńskiego szpitala
Sześć pomp infuzyjnych trafiło na Oddział Neonatologiczny pszczyńskiego szpitala
Ponad czteromilionowa inwestycja drogowa w Kobiórze
Ponad czteromilionowa inwestycja drogowa w Kobiórze
Lecimy na wakacje z suszeckim GOKiem!
Lecimy na wakacje z suszeckim GOKiem!

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18