Lotka za Formułą 1

21.03.2007, 15:38

Prędkość lotki podczas profesjonalnego smeczowania (tłum. ścinania) jest zbliżona do prędkości, z jaką porusza się bolid Formuły 1 prowadzony przez naszego mistrza kierownicy Roberta Kubicę!!!

Najszybszy smecz odnotowano podczas turnieju Swiss Open w 2001 r, kiedy to lotka uderzona przez Jima Laugesena (Dania) osiągnęła prędkość 364 km/h.

Dla porównania, podajemy poniżej ranking najszybszych reprezentantów różnych dyscyplin sportowych:
- Antonio Pizzonia (formuła 1) 369,9 km/h - prędkość bolidu
- Jim Laugesen (badminton) - 364 km/h - smeczowana lotka
- John White (squash) - 276,8 km/h - serwis piłeczką
- Andy Roddick (tenis) - 246,2 km/h - serwis piłeczką
- Sergiej Fiedorow (hokej) - 163,4 km/h - prędkość krążka podczas strzału na bramkę.

Taką informację można znaleźć na oficjalnej stronie Polskiego Związku Badmintona (www.badminton.com.pl). Podążając tym krokiem postanowiliśmy sprawdzić jak liczba 364 km/h ma się do prędkości z jaką lotkę smeczują zawodnicy UKS Plesbad Pszczyna.

- Nigdy nie spotkałem się z takimi pomiarami, dlatego trudno określić mi jaka jest szybkość mojego smeczu i moich zawodników. Kiedyś grałem z Jimem Laugesenem, który smecz jest uznawany za najszybszy i mogę się pochwalić, że nawet z nim wygrałem. Jego smecz był bardzo mocny. Swój mogę ocenić jako „ponadprzeciętny”. Spośród pszczyńskich zawodników, którzy teraz trenują badminton, najsilniej ścinają Miłosz Wiktorczyk i Dawid Kieloch – powiedział nam Damian Pławecki, trener pszczyńskich badmintonistów oraz wciąż aktywny zawodnik.

Tymczasem w ostatni weekend dwaj pszczynianie rywalizowali w VI Mazovia Junior Cup. W imprezie, która odbywała się w Boboszowie oraz Sochocinie rywalizowało 359 zawodników z sześciu państw (Polska, Białoruś, Czechy, Rosja, Ukraina, Słowacja). Wśród nich byli reprezentanci UKS Plesbad Pszczyna: Paweł Pietryja i Miłosz Wiktorczyk.

W bardzo silnym turnieju lepiej poszło temu pierwszemu, który awansował do najlepszej „16” kategorii U-16. W taj samej grupie pecha w losowaniu miał Miłosz Wiktorczyk. Już na początku przyszło mu się zmierzyć z Ukraińcem, Dmytro Katsarubą, późniejszym zwycięzcą w tej grupie.

W VI Mazovia Junior Cup spośród śląskich zawodników, znakomicie zaprezentowali się reprezentanci MKS „Dwójka” Blachownia. W kategorii chłopców U-13 zwyciężył Kamil Korbel, zaś jego koleżanka, Karolina Gajos (dziewczyny U-13).

rin

T G+ F

Zobacz także

Zupa Wigilijna trafi do pszczyńskich jadłodzielni
Zupa Wigilijna trafi do pszczyńskich jadłodzielni
Otwarcie lodowiska w najbliższy piątek!
Otwarcie lodowiska w najbliższy piątek!
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18