(fot. ZSO Pawłowice)

Logistycy z certyfikatem

Pawłowice09.01.2019, 10:54

Technikum logistyczne w Pawłowicach zostało wyróżnione przez Instytut Logistyki i Magazynowania w Poznaniu.

Młodzi logistycy z Pawłowic mają kolejny powód do dumy. Dyrektor szkoły, Andrzej Wowra otrzymał z rąk kierownika jednostki certyfikującej European Logistics Association Instytutu Logistyki i Magazynowania, Zbyszka Krojenki, promesę certyfikacyjną, która zaświadcza, że logistycy z Technikum  w Pawłowicach kształcą się według najwyższych standardów europejskich.

Instytut Logistyki i Magazynowania to rządowa jednostka rozwijająca innowacyjność w logistyce. Pełni rolę polskiego centrum kompetencji w zakresie logistyki i gospodarki magazynowej. Należy do sieci instytutów badawczo-rozwojowych Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, od którego otrzymał akredytację, trafiając tym samym ponownie na listę Ośrodków Innowacji. Został założony w 1967 roku. Podstawowym zadaniem Instytutu jest wdrażanie globalnego standardu komunikacji w logistycznych łańcuchach dostaw (System GS 1). Prowadzi również certyfikację logistyków.

Uzyskanie przez ucznia wyniku większego niż wynik graniczny (określony przez krajową jednostkę certyfikującą ) z egzaminów państwowych potwierdzających kompetencje zawodowe Technik logistyk upoważnia do uzyskania certyfikatu Candidate European Junior Logistician.

Technikum logistyczne działa w ramach Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach.

Henryk Turoń

jack

T G+ F

Zobacz także

gorący temat
Uczniowie, nauczyciele, rodzice prosili. Radni nie posłuchali
Uczniowie, nauczyciele, rodzice prosili. Radni nie posłuchali
gorący temat
Protestowali przy ratuszu przeciw przenosinom III LO
Protestowali przy ratuszu przeciw przenosinom III LO
Biegaj z Aktywną Pszczyną
Biegaj z Aktywną Pszczyną
Zaginął 43-letni mieszkaniec Pszczyny
Zaginął 43-letni mieszkaniec Pszczyny

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18