(fot. ZSO Pawłowice)

Logistycy z certyfikatem

Pawłowice09.01.2019, 10:54

Technikum logistyczne w Pawłowicach zostało wyróżnione przez Instytut Logistyki i Magazynowania w Poznaniu.

Młodzi logistycy z Pawłowic mają kolejny powód do dumy. Dyrektor szkoły, Andrzej Wowra otrzymał z rąk kierownika jednostki certyfikującej European Logistics Association Instytutu Logistyki i Magazynowania, Zbyszka Krojenki, promesę certyfikacyjną, która zaświadcza, że logistycy z Technikum  w Pawłowicach kształcą się według najwyższych standardów europejskich.

Instytut Logistyki i Magazynowania to rządowa jednostka rozwijająca innowacyjność w logistyce. Pełni rolę polskiego centrum kompetencji w zakresie logistyki i gospodarki magazynowej. Należy do sieci instytutów badawczo-rozwojowych Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, od którego otrzymał akredytację, trafiając tym samym ponownie na listę Ośrodków Innowacji. Został założony w 1967 roku. Podstawowym zadaniem Instytutu jest wdrażanie globalnego standardu komunikacji w logistycznych łańcuchach dostaw (System GS 1). Prowadzi również certyfikację logistyków.

Uzyskanie przez ucznia wyniku większego niż wynik graniczny (określony przez krajową jednostkę certyfikującą ) z egzaminów państwowych potwierdzających kompetencje zawodowe Technik logistyk upoważnia do uzyskania certyfikatu Candidate European Junior Logistician.

Technikum logistyczne działa w ramach Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach.

Henryk Turoń

jack

T G+ F

Zobacz także

Rosną mury Dwójki
Rosną mury Dwójki
Co z maturami?
Co z maturami?
Splot jest wszędzie, czyli Europejskie Dni Dziedzictwa 2019 w pszczyńskim skansenie
Splot jest wszędzie, czyli Europejskie Dni Dziedzictwa 2019 w pszczyńskim skansenie

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18