Ligowcy charytatywnie na Pniówku

23.06.2008, 09:36

Piłkarze pierwszo- i drugoligowych klubów zagrali mecz z Pniówkiem Pawłowice. Cel – zbiórka pieniędzy na Dom Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach.

Pomysłodawcami imprezy byli rodzice Krzyszofa Bodzionego (piłkarza Zagłębia Sosnowiec, wcześniej Pniówka Pawłowice – państwo Stanisława i Zbigniew Bodziony. Za skrzyknięcie znanych piłkarzy odpowiedzialny był młody zawodnik Zagłębia.- Trudno było zwołać zawodników na to spotkanie, bo wiadomo, że mamy okres między sezonem i wielu zawodników jest na urlopach. Na szczęście kilkunastu moich kolegów z boisk przyjechało i bardzo dobrze, bo pieniążki pójdą na szczytny cel – mówił Krzysztof Bodziony o organizacji meczu.
Przed meczem pokaz umiejętności dała druga bejsbolowa drużyna w Polsce pod wodzą Arkadiusz Żurkowskiego oraz młode talenty piłkarskie – Łukasz Mozler i Szymon Żurkowski. Potem przyszedł już czas na futbolowe emocje.

Na boisku w Pawłowicach pojawili się: Adam Bensz, Krzysztof Bodziony, Tomasz Łuczywek, Sebastian Olszar (Zagłębie Sosnowiec), Janusz Wrześniak, Michał Chrabąszcz (GKS Jastrzębie), Wadim Sokolenko, Jacek Podstawek (Polonia Bytom), Przemysław Trytko (Energie Cottbus), Daniel Feruga (Ruch Chorzów). W drużynie zagrali również byli piłkarze Pniówka – Arkadiusz Żurkowski i Sylwester Bodziony, a w drugiej połowie w bramce wystąpił bramkarz hokejowego GKS-u Tychy – Arkadiusz Sobecki. W drużynie zagrali również młodzi piłkarze MOSiRu Jastrzębie – Łukasz Mozler i Szymon Żurkowski.

Sam wynik nie był najważniejszy (6:6), bo udało się przyciągnąć ludzi na boisko, licytowane były koszulki Pniówka, Zagłębia Sosnowiec i Polonii Bytom, kij hokejowy z podpisami zawodników tyskiego GKS-u, medal za wicemistrzostwo Polski tej drużyny, piłki do bejsbola i wiele innych pamiątek sportowych i nie tylko.

ZOBACZ ZDJĘCIA (fot. Infopres.pl, Gazeta Pszczyńska”)

mpm

T G+ F

1

1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Zobacz także

W Stodole charytatywnie
W Stodole charytatywnie
Ligowcy w Pniówku, ligowiec z Pniówka
Ligowcy w Pniówku, ligowiec z Pniówka
Nowoczesny sprzęt w pracowniach PZS nr 1
Nowoczesny sprzęt w pracowniach PZS nr 1
28-letni graficiarz złapany na gorącym uczynku
28-letni graficiarz złapany na gorącym uczynku

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18