Ligowa niedziela: Śnieżna piłka

12.11.2007, 12:03

Opady śniegu zaskoczyły nie tylko drogowców. Także dla piłkarzy widok boisk pokryty białym puchem był niemałym szokiem.

W takich warunkach przyszło drużynom kończyć rundę jesienną w klasie A i C, zaś LKS Łąka rozpoczęła rundę... wiosenną. O dziwo, tylko dwa mecze na skutek fatalnych warunków zostały przerwane. Reszta odbyła się zgodnie z planem.W znakomitych humorach pierwszy mecz rundy wiosennej kończyli futboliści z Łąki. W bardzo ważnym spotkaniu ograli Polonię Marklowice 3:1, dzięki czemu powiększyli swoje punktowe konto do 19 oczek.

W klasie A kibice emocjonowali się derbami LKS-ów z Rudołtowic oraz Wisły Wielkiej. Na białej murawie szybciej zaaklimatyzowali się gracze gospodarzy, którzy swoją przewagę udokumentowali dwoma bramkami. W drugiej połowie goście ruszyli do odrabiania strat, ale „Ruły”pozwoliły strzelić sobie tylko jedną bramkę.

Dość niespodziewanej porażki doznał LKS Studzionka. Na własnym boisku piłkarze Roberta Zapały przegrali 0:1 z niżej notowanym JUWe Jaroszowice. Trzy punkty z Bojszów przywieźli natomiast zawodnicy Znicza Jankowice. Oba zespoły kończyły spotkanie w osłabieniu, bo sędzia aż trzykrotnie sięgał do kieszeni po czerwone kartoniki (dwie zobaczyli gracze gospodarzy i jedną oglądał piłkarza Znicza – Mateusz Pietryja).

IV liga
LKS Łąka – Polonia Marklowice 3:1 (1:0)

Gol dla Łąki: Adam Maślorz, Andrzej Żur, Marcin Woźny

Klasa A
LKS Rudołtowice-Ćwiklice – LKS Wisła Wielka 2:1 (2:0)

Rafał Brańka, Grzegorz Gumółka (Rudołtowice) oraz Adam Malcharek (Wisła Wielka)

LKS Studzionka – JUWe Jaroszowice 0:1 (0:0)

GTS II Bojszowy – Znicz Jankowice 1:3 (0:0)

Gole dla Znicza: Łukasz Bałuch (2), Andrzej Żupa

Klasa B
Zryw Pszczyna – LKS Miedźna 0:1
Mecz przerwany w 20. minucie meczu z powodu opadów śniegu.

Klasa C
LKS Poręba – KTK Tychy 4:1, Stal II Chełm Śląski – Leśnik II Kobiór 1:1, Sokół II Orzesze – LKS Krzyżowice 8:0, Ogień Wola – Polonia Międzyrzecze 0:1, LKS Wisła Mała – LKS Czarków 1:5 – mecz przerwany w 45. minucie z powodu opadów śniegu.

Ligowa niedziela: Czarni na szóstkę!
Ligowa niedziela: Przebudzenie Czarnych