20.03.2006, 10:43

Suszec

Orły Mirosława K. triumfatorem Suszeckiej Ligi Piłki Nożnej Halowej Oldbojów!

W sobotę 18 marca rozegrana została ostatnia kolejka suszeckiej ligi oldbojów. Dziewięć drużyn ( Orły Mirosława K., Czarków, Kobielice, Gardawice, Radostowice, Kryry, Kobiór, Związek Górnośląski Koło Suszec, Żory) od 19 listopada 2005 roku toczyło między sobą  zacięte futsalowe potyczki.

Tytułu mistrzowskiego broniła piłkarska załoga z Suszca, ale nie było łatwo. W drodze po mistrzostwo stanął pszczyński team- Orły, który stanowił naprawdę silną, mocną i zgraną  drużynę, konsekwentnie dążącą do celu. I w zasadzie między tymi dwoma zespołami toczyła się walka. Lepsi okazali się być zawodnicy Mirosława K., którzy  w 8.  rozegranych kolejkach zdobyli 50 bramek, tracąc 24, sześć razy wygrywając i dwa razy remisując- wynik godny podziwu. Tylko nieco gorzej powodziło się suszeckim futsalowiczom: 46 bramek zdobytych i tylko 15 straconych, co w ostateczności spowodowało, iż suszecki zespół tylko jednym punktem przegrał w ostatecznej klasyfikacji- zdobył ich 19, a Orły 20. Warto podkreślić, iż aż 4 gminne sołectwa wystartowały w sezonie 2005/ 2006    w lidze oldbojów. O pierwsze miejsce walczyli także zawodnicy z Kobielic, Kryr oraz Radostowic. Wśród tych zespołów miejsce  piąte przypadło Kryrom, które wygrały tzw. Klasyfikację  Drużyn z Gminy Suszec, a które wzięły udział w tej lidze. Radostowice znalazły się tuż za kryrzanami na 6 miejscu, z kolei Kobielice uplasowały się na 8 pozycji.

Na zakończenie tej edycji ligi Zbigniew Łoza- dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty i Sportu w Suszcu wręczył drużynom z trzech pierwszych miejsc ( III miejsce dla Kobióra) pamiątkowe puchary, dodatkowo wszystkie futsalowe załogi otrzymały dyplom z podziękowaniami za udział. Pamiątkowe statuetki otrzymał również Arkadiusz Lazar ze Suszca- dla króla strzelców oraz Marek Czupala z Żor dla najlepszego bramkarza. Dobrze spisali się również  ,, gminni” zawodnicy: Grzegorz Kolon z Radostowic, który zdobył 10 bramek oraz Wojciech Fydrych z Kryr- 7 goli na koncie.

Wszystkim drużynom gratulujemy i oczywiście zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Suszeckiej Ligi Piłki Nożnej Halowej Oldbojów.