Kornelia Marczak z Plesbadu świetnie zagrała na Węgrzech

24.03.2013, 11:14

Pszczyna

Gdy na Słowacji i Węgrzech szalała zima polscy badmintoniści udali się na turniej do Pecs (Węgry). Wśród kadry juniorów znalazła się reprezentantka pszczyńskiego Plesbadu, Kornelia Marczak.

Nowe doświadczenia w startach międzynarodowych zdobywa Kornelia Marczak. Wraz z resztą Kadry Narodowej juniorów ogrywa się w węgierskim mieście Pecs. W pierwszym swoim meczu pokonała (razem z Pawłem Śmiłowskim) parę z Serbii – Kalicanin/ Pavlovic 21:11, 21:16.

Następnie w 46-minutowym meczu singlowym pokonała Dorę Csik z Węgier (18:21, 21:14, 21:19).
Trochę przypadkowy debel stworzyła z Serbką Sofiją Milosevic. W meczu z turniejową „1” były zupełnie bez szans. Chorwatki Vlah/ Galenic wygrały do 9 i 7.

Niestety, wyższość Chorwatki musiała Kornelia uznać w następnym meczu singlowym. Rozstawiana z numerem 5/8 Dorotea Sutara pokazała, jak dobrze jest przygotowana do tych zawodów – wygrała 21:5, 21:7.

Świetną postawę zaprezentowała Kornelia w ostatnim meczu przeciwko rosyjskiemu mikstowi Butovetcki/ Jermajewa (3-4 w rozstawianiu). Pierwszy set tylko momentami był wyrównany. Rosjanie cały czas kontrolowali wynik i wygrali do 12. Drugi set zaczął się od zdecydowanych zagrań płaskich Pawła i szybkich kontr Kornelii. To dało efekt w postaci prowadzenia 4:1. Później gra się bardziej wyrównała, ale jeszcze 14:12 prowadzili Polacy. Niestety, błędy naszych zawodników potrafili wykorzystać rywale. Do tego zabrakło naszym młodym (młodszym o 2 lata) zawodnikom sił. Kornelia zagrała świetny turniej i zyskała mnóstwo doświadczenia.

Obok Kornelii Polskę reprezentowali także: Magda Konieczna, Joanna Stanisz, Justyna Lenczewska, Paweł Śmiłowski, Piotr Wasiluk, Krzysztof Jakowczuk, Rafał Gurga, Przemysław Szydłowski, Mateusz Biernacki, Dominik Ziętek.

Turniej na Węgrzech jest ostatnim zaliczanym do europejskiego rankingu przed Mistrzostwami Europy Juniorów. W zawodach występili reprezentanci 12 krajów (w tym z Filipin).