Koniec sezonu w „okręgówce”

23.06.2007, 23:42

Piłkarze rywalizujący w klasie okręgowej zakończyli dziś sezon. Spośród czterech zespołów powiatu pszczyńskiego, aż trzy pożegnały się z ligą zwycięstwem.

Najwięcej emocji było w Ornontowicach. Tamtejszy Gwarek podejmował Sokół Wola. Był to pojedynek o 5. miejsce w tabeli, dlatego piłkarze Mirosława Madei od początku przystąpili do meczu bardzo skoncentrowani. Do przerwy wygrywali już 5:1!

Po zmianie stron do głosu doszli gospodarze, którzy w 73. minucie... wyrównali stan meczu! Ostatnie zdanie w tym pojedynku należało jednak do gości, którzy na cztery minuty przed końcem spotkania zdobyli bramkę na wagę zwycięstwa i 5. miejsca w tabeli. – To najlepszy wynik w historii naszego klubu. Do tej pory Sokół dwa razy zajmował 6. miejsce. Przed sezonem liczyłem na utrzymanie, a mamy 5. miejsce – powiedział nam trener Sokoła, Mirsoław Madeja.

Przypomnijmy, że w zeszłą niedzielę sezon zakończyli juniorzy klubu z Woli. Po raz trzeci zdobyli mistrzostwo Tyskiej Ligi Juniorów.

Krupińskiemu Suszec od początku sezonu szło jak po grudzie. Praktycznie cały czas znajdowali się w strefie spadkowej. Dziś piłkarze z Suszca wygrali z rezerwami GKS Jastrzębie 2:0. Zwycięstwo zagwarantowało Krupińskiemu 12. miejsce w tabeli jak mówi prezes klubu, Marian Neumann „nawet przy najgorszym scenariuszu powinniśmy się utrzymać w lidze”. Wiadomo, że 29 czerwca wyjaśni się sprawa reorganizacji w IV lidze, a na ostateczny werdykt czekają nie tylko czwartoligowcy.

Wygraną sezon kończy Nadwiślan Góra. W przypadku tego zespołu, to najgorsze miejsce od kilku lat. Czarni Piasek w ostatniej kolejce przegrał w Bełku, ale dla beniaminka ten mecz i tak nie miał większego znaczenia, bo cel (jakim było utrzymanie) został osiągnięty już wcześniej.

Wyniki ostatniej kolejki „okręgówki”:
Gwarek Ornontowice – Sokół Wola 5:6 (1:5)

Gole dla Sokoła: Tomasz Kocoń (3), Mariusz Piekorz, Marek Germanek, Bartłomiej Więckowski

Krupiński Suszec – GKS II Jastrzębie 2:0 (0:0)