(fot. archiwum)

Kolejna odsłona Nocy Muzeów

Powiat17.05.2019, 10:15

W najbliższą sobotę po raz kolejny odbędzie się Noc Muzeów. Osoby zainteresowane będą mogły zobaczyć po zmroku znane, turystyczne miejsca naszego powiatu.

Muzeum Zamkowe w Pszczynie jak co roku bierze udział w Europejskiej Nocy Muzeów. W godzinach od 20.00 do 1.00 zwiedzający będą mogli zobaczyć ekspozycje w Zamku: XIX i XX-wieczne wnętrza oraz zbrojownię w podziemiach zamkowych.

W Stajniach Książęcych dostępne będą wystawy: "Na łów, na łów towarzyszu mój!... ", "Książęcy dwór w Pszczynie w obiektywie".

Kasy biletowe w Zamku i Stajniach będą czynne od godz. 19.45 do godz. 24.00. Bilety będzie można nabyć za symboliczną złotówkę.

Również Zagroda Wsi Pszczyńskiej przyjmie zwiedzających w sobotni wieczór. Skansen będzie czynny od godz. 18.00 do 24.00. Bilety w cenie 2 zł będzie można nabyć w kasie.

Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z: tajnikami hafciarstwa i szycia, wyrobem kosmetyków rodem z babcinej fabryki, sztrykowanie bez drutów i szydełka, manufakturą prostej i naturalnej żywności pod okiem Pań z Koła Gospodyń Wiejskich (wspólne kulanie klusek i inne atrakcje), tajnikami malarstwa, sposobem wykonywania artystycznych, etnicznych kwiatowych witrażyków,, sposobem plecenia wianków z żywych kwiatów, związkiem matematyki z sekretnym życiem pszczół i kwiatów zamieszkujących pszczyńską wieś, zasadą działania młyna wodnego, kowalstwem.

Odważni goście będą mieli możliwość spotkania twarzą w twarz ze strzygami i utopcami. Nie zabraknie również lokalnego rękodzieła i naturalnych wyrobów, które będzie można zakupić.

Muzeum Prasy Śląskiej będzie dostępne dla zwiedzających od godz. 20.00 do 1.00. Bilety będą dostępne za 1 zł.

W tym roku po raz kolejny Gmina Goczałkowice-Zdrój włączyła się w Noc Muzeów. Muzeum Regionalne Goczałkowic-Zdroju znajdujące się w pawilonie sanatoryjnym „Wrzos” przy ul. Uzdrowiskowej 52 otworzy swoje progi dla zapalonych turystów oraz mieszkańców naszego powiatu już o godzinie 16.00. Zwiedzanie zakończy się o 23.00. Wstęp wolny.

W programie imprezy zaplanowano m.in. wystawę zabytkowych pojazdów mechanicznych połączoną z eliminacjami do Mistrzostw Śląska Pojazdów Zabytkowych, występy artystyczne Teatru Muzycznego Movimento, przejażdżki bryczką i zwiedzanie zabytkowych cel posterunku policji województwa śląskiego.

Wewnątrz MRGZ każdy z gości będzie mógł zobaczyć kilkaset eksponatów z przełomu XIX i XX wieku nawiązujących do tradycji miejscowości uzdrowiskowej oraz pracy dawnego sanatorium.

Organizatorami goczałkowickiej Nocy Muzeum jest Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Goczałkowic-Zdroju.

Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Goczałkowicach-Zdroju stworzyły autorskie wydarzenie zatytułowane "NOC W GOK I GBP". Od godz. 18.00 do 22.00 siedziba goczałkowickich instytucji kultury zostanie otwarta dla zwiedzających, którzy będą mieli okazję zobaczyć, jak po wielkim remoncie wygląda budynek "Górnik i co ciekawego dzieje się w nim na co dzień. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Poza wymienionymi obiektami w ramach Pszczyńskiej Nocy Muzeów udostępnione dla zwiedzających będą: Urząd Miejski w Pszczynie, Muzeum Militarnych Dziejów Śląska, Kościół Ewangelicki w Pszczynie, Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Pszczynie.

Szczegółowy harmonogram znajdziesz tutaj

Reklama

 

KK

T G+ F

Zobacz także

Nocne Zwiedzanie Muzeum Zamkowego
Nocne Zwiedzanie Muzeum Zamkowego
Nocne zwiedzanie Muzeum
Nocne zwiedzanie Muzeum
Będzie projekt przebudowy ul. Lipowej w Wiśle Wielkiej
Będzie projekt przebudowy ul. Lipowej w Wiśle Wielkiej
Pszczyński PUP dobrze realizuje instrumenty tarczy
Pszczyński PUP dobrze realizuje instrumenty tarczy
Mobilny punkt wymazowy dla osób w kwarantannie
Mobilny punkt wymazowy dla osób w kwarantannie
Za kilka dni niemal 400 uczniów z powiatowych szkół przystąpi do matury
Za kilka dni niemal 400 uczniów z powiatowych szkół przystąpi do matury
15 kolejnych zakażeń i trzech ozdrowieńców
15 kolejnych zakażeń i trzech ozdrowieńców

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19