(fot. archiwum)

Kolejna odsłona Nocy Muzeów

Powiat17.05.2019, 10:15

W najbliższą sobotę po raz kolejny odbędzie się Noc Muzeów. Osoby zainteresowane będą mogły zobaczyć po zmroku znane, turystyczne miejsca naszego powiatu.

Muzeum Zamkowe w Pszczynie jak co roku bierze udział w Europejskiej Nocy Muzeów. W godzinach od 20.00 do 1.00 zwiedzający będą mogli zobaczyć ekspozycje w Zamku: XIX i XX-wieczne wnętrza oraz zbrojownię w podziemiach zamkowych.

W Stajniach Książęcych dostępne będą wystawy: "Na łów, na łów towarzyszu mój!... ", "Książęcy dwór w Pszczynie w obiektywie".

Kasy biletowe w Zamku i Stajniach będą czynne od godz. 19.45 do godz. 24.00. Bilety będzie można nabyć za symboliczną złotówkę.

Również Zagroda Wsi Pszczyńskiej przyjmie zwiedzających w sobotni wieczór. Skansen będzie czynny od godz. 18.00 do 24.00. Bilety w cenie 2 zł będzie można nabyć w kasie.

Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z: tajnikami hafciarstwa i szycia, wyrobem kosmetyków rodem z babcinej fabryki, sztrykowanie bez drutów i szydełka, manufakturą prostej i naturalnej żywności pod okiem Pań z Koła Gospodyń Wiejskich (wspólne kulanie klusek i inne atrakcje), tajnikami malarstwa, sposobem wykonywania artystycznych, etnicznych kwiatowych witrażyków,, sposobem plecenia wianków z żywych kwiatów, związkiem matematyki z sekretnym życiem pszczół i kwiatów zamieszkujących pszczyńską wieś, zasadą działania młyna wodnego, kowalstwem.

Odważni goście będą mieli możliwość spotkania twarzą w twarz ze strzygami i utopcami. Nie zabraknie również lokalnego rękodzieła i naturalnych wyrobów, które będzie można zakupić.

Muzeum Prasy Śląskiej będzie dostępne dla zwiedzających od godz. 20.00 do 1.00. Bilety będą dostępne za 1 zł.

W tym roku po raz kolejny Gmina Goczałkowice-Zdrój włączyła się w Noc Muzeów. Muzeum Regionalne Goczałkowic-Zdroju znajdujące się w pawilonie sanatoryjnym „Wrzos” przy ul. Uzdrowiskowej 52 otworzy swoje progi dla zapalonych turystów oraz mieszkańców naszego powiatu już o godzinie 16.00. Zwiedzanie zakończy się o 23.00. Wstęp wolny.

W programie imprezy zaplanowano m.in. wystawę zabytkowych pojazdów mechanicznych połączoną z eliminacjami do Mistrzostw Śląska Pojazdów Zabytkowych, występy artystyczne Teatru Muzycznego Movimento, przejażdżki bryczką i zwiedzanie zabytkowych cel posterunku policji województwa śląskiego.

Wewnątrz MRGZ każdy z gości będzie mógł zobaczyć kilkaset eksponatów z przełomu XIX i XX wieku nawiązujących do tradycji miejscowości uzdrowiskowej oraz pracy dawnego sanatorium.

Organizatorami goczałkowickiej Nocy Muzeum jest Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Goczałkowic-Zdroju.

Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Goczałkowicach-Zdroju stworzyły autorskie wydarzenie zatytułowane "NOC W GOK I GBP". Od godz. 18.00 do 22.00 siedziba goczałkowickich instytucji kultury zostanie otwarta dla zwiedzających, którzy będą mieli okazję zobaczyć, jak po wielkim remoncie wygląda budynek "Górnik i co ciekawego dzieje się w nim na co dzień. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Poza wymienionymi obiektami w ramach Pszczyńskiej Nocy Muzeów udostępnione dla zwiedzających będą: Urząd Miejski w Pszczynie, Muzeum Militarnych Dziejów Śląska, Kościół Ewangelicki w Pszczynie, Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Pszczynie.

Szczegółowy harmonogram znajdziesz tutaj

Reklama

 

KK

T G+ F

Zobacz także

Nocne Zwiedzanie Muzeum Zamkowego
Nocne Zwiedzanie Muzeum Zamkowego
Nocne zwiedzanie Muzeum
Nocne zwiedzanie Muzeum
Zainaugurowano świętowanie 100-lecia wybuchu Powstań Śąskich
Zainaugurowano świętowanie 100-lecia wybuchu Powstań Śąskich
Policyjna akcja "Prędkość"
Policyjna akcja "Prędkość"
POLEKU, czyli slow life po naszymu
POLEKU, czyli slow life po naszymu
Suszeckie sianokosy jak dawniej
Suszeckie sianokosy jak dawniej

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19