Kolarze ścigali się po ulicach Studzionki

10.10.2006, 12:41

Po raz pierwszy w historii w Studzionce odbyło się Kolarskie Kryterium Uliczne o Puchar Starosty Pszczyńskiego i Burmistrza Miasta Pszczyna.

Z tej okazji do tej miejscowości zjechało się ponad 100 zawodników nie tylko z terenu całej Polski, ale także i Czech. Nie zabrakło także gospodarzy, czyli kolarzy LK UKS Pszczyna.

Dla klubu tego zorganizowanie wyścigu po szosach powiatu pszczyńskiego było jednym z głównych celów.– Bardzo się cieszę, że udało się zorganizować tę imprezę. Organizacja takiego wyścigu to duży wyczyn, zważywszy na zabezpieczenie trasy oraz zdobycie odpowiednich funduszy. Na szczęście jest w naszym mieście, Starostwie Powiatowym i Urzędzie Gminy grupa sympatyków kolarstwa. Także mieszkańcy Studzionki ze zrozumieniem podeszli do utrudnień drogowych – powiedział nam trener LK UKS, Klaudiusz Migdoł

Być może impreza kolarska ze Studzionki skutecznie wypełni lukę po Memoriale im. Kazimierza Gazdy, który odbywał się na ulicach pszczyńskiej Starówki. – Wszyscy z sentymentem wspominamy Memoriał Kazimierza Gazdy. Na naszej imprezie gośćmi honorowymi byli Stanisław i Franciszek gazda, czyli najbliższa rodzina. Obaj panowie wręczali nagrody. Oczywiście, że chcielibyśmy w przyszłości zorganizować tak wielka imprezę, jak kiedyś odbywała się w Pszczynie. Od czegoś trzeba jednak zacząć – dodawał Migdoł.

Same zawody odbywały się na pętli o długości 1,9 km. W zależności od kategorii kolarze mieli do pokonania odpowiednią ilość okrążeń (od 4 do 18). Co ważne, w tego typu wyścigach nie wygrywa zawodnik, który jako pierwszy przekracza linię mety. Zwycięzcą jest ten, który uzbiera największą ilość punktów. Co drugie okrążenie czterem najszybszym kolarzom przyznawane są punkty (odpowiednio 5, 3,2,1). – Kryterium uliczne jest bardzo ciekawym i widowiskowym zjawiskiem – przekonywał szkoleniowiec LK UKS. I wszyscy obserwatorzy tych zmagań przekonali się o tym naocznie. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)

Najlepsze wyniki kolarzy LK UKS Pszczyna w Studzionce:
Żacy: 1. Mateusz Palowski, 2. Bartłomiej Szczepanowski, 4. Leszek Janosz. Młodzicy: 1. Jakub Foltyn, 6. Paweł Zok, 8. Rafał Król, 10. Leszek Magiera. Juniorzy młodsi: 9. Kamil Migdoł. Juniorzy: 2. Patryk Ratajczyk, 10. Przemysław Skrzyszowski, 12. Łukasz Muras.

rin

T G+ F

1

1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Zobacz także

Ścigali się na rowerach
Ścigali się na rowerach
Kolarskie emocje na ulicach Studzionki
Kolarskie emocje na ulicach Studzionki
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18