Klasa A: Znicz wygrywa na szczycie

01.04.2007, 23:32

Meczem lidera z wiceliderem zaczęła się runda wiosenna w tyskiej klasie A.

W pojedynku na szczycie Znicz Jankowice (wicelider tabeli po rundzie jesiennej) pokonał u siebie LKS Goczałkowice (mistrz jesieni) 1:0 (1:0). Gol dający trzy punkty i przodownictwo w klasyfikacji drużynie Arkadiusza Arkularego dał Tomasz Tomanek.

Komplet punktów zdobyły także dwa inne zespoły z czołówki.Iskra Pszczyna wygrała z LKS Studzionka 1:0 (gol Rafała Machowskiego jeszcze w pierwszej połowie), zaś Stal Chełm Śląski ograła LKS Rudołtowice-Ćwiklice 2:1 (wynik ustalony został w pierwszych 45 minutach, honorowe trafienie dla gości zdobył Piotr Kolny).

Ostatni przedstawiciel naszego powiatu w klasie A, Piast Pawłowice uległ na własnym terenie swojemu imiennikowi z Bierunia Nowego 0:1.

Pierwszy ligowy mecz w tym roku rozegrali także występujący w klasie okręgowej piłkarze Sokoła Wola. W ich wypadku trzeba się zastanowić czy była to inauguracja czy pożegnanie z runda jesienną. Podopieczni trenera Mirosława Madei podejmowali Gwarek Ornontowice, ale rozegrali tylko – i to nie jest żaden żart prima aprilisowy - 45 minut.

Wszystko przez śnieżycę, która uniemożliwiła dokończyć spotkanie wtedy kiedy się rozpoczęło (czyli w listopadzie zeszłego roku). Po pierwszej połowie Gwarek wygrywał 2:0. Po kilku miesiącach mecz został dokończony, a wynik końcowy to 3:2 dla ornontowiczan. Dla Sokoła gole strzelili: Mariusz Piekorz oraz Piotr Bielecki. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)