Karambol na DK1! Omijajcie Pszczynę!

27.01.2010, 15:52

Pszczyna

Jak pdoaje radio RMF FM, edna osoba zginęła, a trzy zostały ranne w karambolu na krajowej jedynce. W Pszczynie zderzyło się 6 samochodów w tym trzy ciężarówki.


W karambolu zginął kierowca cysterny, która prawdopodobnie „najechała” na pozostałe samochody. Strażacy starają się wydostać jego ciało z kabiny ciężarówki. Pozostałe, trzy ranne osoby zostały przewiezione do szpitala. Według wstępnych ustaleń policji, rozpędzona cysterna wjechała w samochody stojące na czerwonym świetle. Nastąpił wówczas efekt domina”. Karolina Błaszczyk, rzecznik policji w Pszczynie twierdzi, że można mówić o prawdziwym cudzie, że zginęła tylko jedna osoba. Nic nie stało się między innymi dwuletniemu dziecku, które jechało jednym z aut.Krajowa jedynka jest całkowicie zablokowana w kierunku Bielska – Białej. Korek ma już kilka kilometrów. Co prawda policja wyznaczyła objazd przez centrum Pszczyny, jednak radzimy kierowcom już wcześniej zjechać z DK 1. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać kilka godzin. Na miejsce ściągany jest dźwig, który podniesie cysternę. (źródło: rmffm.pl)Informacja za Onet.pl:

DK 1 w Pszczynie zablokowana! Po karambolu utworzył się wielokilometrowy korek. Utrudnienia mogą potrwać nawet do wieczora. Jedna osoba nie żyje, trzy są ranne.


Jak poinformował Adam Jachimczak z zespołu prasowego śląskiej policji, do wypadku doszło w pobliżu skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, na wysokości restauracji McDonalds. Zderzyły się trzy ciężarówki i trzy auta osobowe.

Prawdopodobnie wypadek spowodowała cysterna, która uderzyła w samochody czekające na światłach. Kierowca cysterny zginął na miejscu, ranni to osoby z innych samochodów.Krótko po wypadku na trasie wiodącej z Katowic i Tychów w kierunku Bielska-Białej utworzył się wielokilometrowy korek. Policja wytyczyła objazd przez centrum Pszczyny, niewiele to jednak pomogło - to niewielkie miasto o tej porze i tak jest zwykle zatłoczone, dodatkowo ruch hamują przejeżdżające pociągi.

- Apelujemy, by kierowcy, jadący w kierunku Bielska-Białej, wybierali drogę krajową nr 81 - tzw. wiślankę - i wracali na trasę w kierunku Bielska już za Pszczyną - powiedział Jachimczak. Na miejscu pracują policjanci i strażacy.

Wcześniej na drodze ekspresowej S-1 z Cieszyna w kierunku Bielska-Białej doszło do karambolu dwóch TIR-ów, które zablokowały drogę. Utrudnienia w tym miejscu mają się wkrótce zakończyć.

źródło: onet.pl

mpm

T G+ F

1

1
1
1

Zobacz także

Karambol na DK1, dwie osoby ranne
Karambol na DK1, dwie osoby ranne
Feralny piątek na drogach: omijajcie DK1!
Feralny piątek na drogach: omijajcie DK1!
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18