Jedni grali, drudzy awansowali

26.04.2007, 12:39

Badmintoniści UKS Plesbad Pszczyna wkroczyli w etap rozgrywek o mistrzostwo Polski. Za nimi są już Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorów i młodzieżowców, które odbyły się w Kobylnicy. W maju zawodników Plesbadu czekają kolejne zawody o mistrzowskie medale.

Wracając do pierwszych z wymienionych zmagań, wśród juniorów najlepiej zaprezentował się Dawid Kieloch w singlu mężczyzn. Po dwóch zwycięstwach awansował do ćwierćfinału, gdzie musiał uznać wyższość Adriana Wasilewskiego (KS Mazovia Płock). Dwa pojedynki w Kobylnicy rozegrał Robert Czembor.Już po jednym spotkaniu udział w mistrzostwach zakończyli: Marietta Dochód (singiel kobiet), Wojciech Wilkosz (singiel mężczyzn), Marietta Dochód/Natalia Malik (debel kobiet), Wojciech Wilkosz/Natalia Malik (mikst) oraz Dawid Kieloch/Jakub Cieszewski (debel mężczyzn).

W gronie młodzieżowców startowali Tymoteusz Czysz oraz Mateusz Wiktorczyk. Pierwszy rozegrał dwa spotkania, drugi nie miał szczęścia w losowaniu i już w pierwszej rundzie przegrał z wychowankiem Plesbadu, obecnie zawodnikiem AZS AGH Kraków, Kamilem Ogiegło.

W grze deblowej Czysz z Wiktorczykiem odpadli po pierwszym meczu.

Radosne informacje dotarły z Dąbrowy Górniczej, gdzie odbywały się międzywojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz mistrzostw Polski młodzików.

Do Głubczyc, gdzie w dniach 4-6 maja będą rozgrywane zawody badmintonowe w ramach OOM awansowali: Paweł Pietryja oraz Miłosz Wiktorczyk w singlu (obaj dzięki wysokiemu miejscu w rankingu PZBad) oraz w wyniku eliminacji dwie pary w deblowe: Pietryja/Wiktorczyk oraz Weronika Strąk/Karolina Wala.

W mistrzostwach Polski młodzików zagrają z kolei: Tomasz Tomża oraz Wojciech Szczypek. Zawody te rozegrane zostaną w dniach 18-20 maja. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)

rin

T G+ F

Zobacz także

Awansowali na mistrzostwa Polski
Awansowali na mistrzostwa Polski
Pilkarze z Pawłowic podwójnie drudzy na Śląsku!
Pilkarze z Pawłowic podwójnie drudzy na Śląsku!
12 kierowców ukaranych za przejazd na czerwonym świetle
12 kierowców ukaranych za przejazd na czerwonym świetle
Bezpłatne przejazdy dla Honorowych Dawców Krwi
Bezpłatne przejazdy dla Honorowych Dawców Krwi
„Skrawek Nieba - Artyści Dzieciom”
„Skrawek Nieba - Artyści Dzieciom”

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18