Jedni grali, drudzy awansowali

26.04.2007, 12:39

Badmintoniści UKS Plesbad Pszczyna wkroczyli w etap rozgrywek o mistrzostwo Polski. Za nimi są już Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorów i młodzieżowców, które odbyły się w Kobylnicy. W maju zawodników Plesbadu czekają kolejne zawody o mistrzowskie medale.

Wracając do pierwszych z wymienionych zmagań, wśród juniorów najlepiej zaprezentował się Dawid Kieloch w singlu mężczyzn. Po dwóch zwycięstwach awansował do ćwierćfinału, gdzie musiał uznać wyższość Adriana Wasilewskiego (KS Mazovia Płock). Dwa pojedynki w Kobylnicy rozegrał Robert Czembor.Już po jednym spotkaniu udział w mistrzostwach zakończyli: Marietta Dochód (singiel kobiet), Wojciech Wilkosz (singiel mężczyzn), Marietta Dochód/Natalia Malik (debel kobiet), Wojciech Wilkosz/Natalia Malik (mikst) oraz Dawid Kieloch/Jakub Cieszewski (debel mężczyzn).

W gronie młodzieżowców startowali Tymoteusz Czysz oraz Mateusz Wiktorczyk. Pierwszy rozegrał dwa spotkania, drugi nie miał szczęścia w losowaniu i już w pierwszej rundzie przegrał z wychowankiem Plesbadu, obecnie zawodnikiem AZS AGH Kraków, Kamilem Ogiegło.

W grze deblowej Czysz z Wiktorczykiem odpadli po pierwszym meczu.

Radosne informacje dotarły z Dąbrowy Górniczej, gdzie odbywały się międzywojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz mistrzostw Polski młodzików.

Do Głubczyc, gdzie w dniach 4-6 maja będą rozgrywane zawody badmintonowe w ramach OOM awansowali: Paweł Pietryja oraz Miłosz Wiktorczyk w singlu (obaj dzięki wysokiemu miejscu w rankingu PZBad) oraz w wyniku eliminacji dwie pary w deblowe: Pietryja/Wiktorczyk oraz Weronika Strąk/Karolina Wala.

W mistrzostwach Polski młodzików zagrają z kolei: Tomasz Tomża oraz Wojciech Szczypek. Zawody te rozegrane zostaną w dniach 18-20 maja. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)

rin

T G+ F

Zobacz także

Pilkarze z Pawłowic podwójnie drudzy na Śląsku!
Pilkarze z Pawłowic podwójnie drudzy na Śląsku!
Awansowali na mistrzostwa Polski
Awansowali na mistrzostwa Polski
O bezpieczeństwie na drodze w Osiedlowym Domu Kultury w Pawłowicach
O bezpieczeństwie na drodze w Osiedlowym Domu Kultury w Pawłowicach
Kurs fotograficzny dla początkujących. Trwają zapisy!
Kurs fotograficzny dla początkujących. Trwają zapisy!

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18