(fot. powiat)

Informacja o organizacji pracy urzędu oraz powiatowych jednostek

Powiat25.05.2020, 13:05

Organizacja pracy Starostwa Powiatowego w Pszczynie oraz powiatowych jednostek w najbliższym czasie nie zmieni się. To efekt znacznego wzrostu liczby zakażeń na terenie naszego powiatu.

Szanowni Państwo!

Starostwo Powiatowe w Pszczynie od początku pandemii funkcjonuje i realizuje obsługę mieszkańców przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa. Przyjęte rozwiązania pozwalają na płynną realizację zadań, a mieszkańcy mają możliwość załatwiania swoich spraw.

Organizacja pracy nie zmieni się w najbliższym czasie. To efekt znacznego wzrostu liczby zakażeń na terenie naszego powiatu. Urzędnicy nie przerwali pracy. Możecie Państwo przychodzić do urzędu i w skrzynkach podawczych zostawiać pisma i wnioski. Po załatwieniu danej sprawy telefonicznie zapraszamy Państwa po odbiór decyzji, dowodów czy tablic rejestracyjnych. Z poziomu Zarządu Powiatu Pszczyńskiego koordynujemy pracę wszystkich powiatowych jednostek i poprzez spotkania online z kierownikami i dyrektorami tak organizujemy pracę, by była jak najbardziej sprawna.

Taka organizacja pracy wynika z konieczności zapewnienia ciągłości pracy urzędu i jednostek. Jeżeli praca któregoś z wydziałów zostałaby zawieszona ze względu na kwarantannę pracowników, dane sprawy przestałyby się toczyć.

Jestem w stałym kontakcie z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Tychach, który 21 maja poinformował, że z uwagi na sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu pszczyńskiego otwarcie placówek dla dzieci i młodzieży uważa za niewskazane.

W oparciu o jednoznaczne wskazanie szefa tyskiego Sanepidu, mając na względzie odpowiedzialność za zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, nie będziemy przywracać od 25 maja prowadzenia bezpośrednich z uczniami zajęć opiekuńczych w klasach I-III w Zespole Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie oraz konsultacji, zajęć rewalidacyjnych, rewalidacyjno-wychowawczych i zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w powiatowych placówkach.

Epidemia przebiega w różny sposób w poszczególnych województwach w naszym kraju. Także w naszym regionie widzimy różny przyrost zachorowań. Powiat pszczyński jest terenem, gdzie liczba stwierdzonych nowych zakażeń rośnie bardzo szybko, dlatego musimy reagować na dane przedstawiane przez Sanepid oraz podejmować decyzje, które zapewnią bezpieczeństwo zarówno mieszkańcom i pracownikom oraz płynność pracy urzędu i naszych jednostek. Proszę Państwa o zrozumienie naszych działań.

Barbara Bandoła
starosta pszczyński

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Zobacz także

Sytuacja epidemiologiczna: 5 - 11 grudnia
Sytuacja epidemiologiczna: 5 - 11 grudnia
W Wigilię większość urzędów będzie nieczynna
W Wigilię większość urzędów będzie nieczynna
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18