Ile gminy dały na szpital?

Powiat30.03.2019, 12:49

Pięć gmin powiatu pszczyńskiego, oprócz Pawłowic, przekaże łącznie 710 tys. zł na zakup sprzętu dla pszczyńskiego szpitala.

W lutym uchwałę w sprawę udzielenia pomocy finansowej powiatowi pszczyńskiemu na zakup sprzętu dla Szpitala Powiatowego w Pszczynie podjęła Rada Gminy Suszec. Radni jednogłośnie zdecydowali o przeznaczeniu na ten cel 110 tys. zł. 21 marca Rada Miejska w Pszczynie jednogłośnie zdecydowała o przeznaczeniu 300 tys. zł z budżetu gminy Pszczyna na zakup sprzętu medycznego dla szpitala. 26 marca również jednogłośnie Rada Gminy Miedźna podjęła uchwałę o przeznaczeniu na ten cel 100 tys. zł. Tego samego dnia większością głosów uchwałę w sprawie przekazania 150 tys. zł na zakup sprzętu podjęła Rada Gminy Goczałkowice-Zdrój. 27 marca większością głosów Rada Gminy Kobiór zdecydowała o przekazaniu z budżetu gminy kwoty 50 tys. zł.

Łącznie pięć gmin powiatu pszczyńskiego przekaże wsparcie na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego w wysokości 710 tys. zł.

- Bardzo dziękuję za to wsparcie. To ważny akt solidarności i pokazanie, że szpital jest dla nas wszystkich bardzo istotny . To nie jest szpital powiatu czy gmin. To jest szpital przede wszystkim mieszkańców, którzy zasługują na to, żeby móc leczyć się w jak najlepszych warunkach. Tylko działając wspólnie oraz solidarnie podejmując się tego wyzwania jesteśmy w stanie spełniać ich oczekiwania w tym zakresie i myśleć o ciągłym rozwijaniu i unowocześnianiu świadczonych w szpitalu usług. Dzięki przekazanemu wsparciu będziemy mogli zakupić nowoczesne urządzenia medyczne, które będą wykorzystywane do diagnostyki mieszkańców całego powiatu - podkreśla starosta pszczyński, Barbara Bandoła.

Gmina Pawłowice nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji ws. udzielenia pomocy finansowej tłumacząc, że w budżecie brak jest środków finansowych na ten cel. Zaznaczono jednak, że w przypadku pojawienia się dodatkowych dochodów, wniosek zostanie ponownie rozpatrzony.

Przypomnijmy, że prośba o wsparcie szpitala została wystosowana do włodarzy gmin jeszcze końcem poprzedniej kadencji podczas konwentu samorządowców z powiatu pszczyńskiego. W tym roku starosta oraz dyrektor szpitala spotkali się z radnymi wszystkich sześciu gmin powiatu pszczyńskiego i na sesjach lub komisjach mówili o sytuacji placówki. Środki z kontraktu z NFZ nie wystarczają m.in. na zakup nowoczesnego sprzętu czy na inwestycje w obiekcie. Powiat pszczyński od maja ub. roku. przeznaczył na wsparcie dla szpitala już ok. 7 mln zł, dlatego zwrócono się również o pomoc do gmin powiatu.

(źródło: Powiat Pszczyński)

 

Reklama

Reklama

jack

T G+ F

Zobacz także

Podsumowanie działalności szpitala
Podsumowanie działalności szpitala
Bezpłatna gimnastyka korekcyjna w pszczyńskim szpitalu
Bezpłatna gimnastyka korekcyjna w pszczyńskim szpitalu
„Cała Polska czyta dzieciom”
„Cała Polska czyta dzieciom”
Ponad 12 mln zł już u lokalnych przedsiębiorców
Ponad 12 mln zł już u lokalnych przedsiębiorców
375 zakażeń w powiecie pszczyńskim
375 zakażeń w powiecie pszczyńskim
Plenerowe Kino Skansenowe
Plenerowe Kino Skansenowe
PCKul i MPBP zdobyły granty z Ministerstwa Kultury
PCKul i MPBP zdobyły granty z Ministerstwa Kultury

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20