Ile gminy dały na szpital?

Powiat30.03.2019, 12:49

Pięć gmin powiatu pszczyńskiego, oprócz Pawłowic, przekaże łącznie 710 tys. zł na zakup sprzętu dla pszczyńskiego szpitala.

W lutym uchwałę w sprawę udzielenia pomocy finansowej powiatowi pszczyńskiemu na zakup sprzętu dla Szpitala Powiatowego w Pszczynie podjęła Rada Gminy Suszec. Radni jednogłośnie zdecydowali o przeznaczeniu na ten cel 110 tys. zł. 21 marca Rada Miejska w Pszczynie jednogłośnie zdecydowała o przeznaczeniu 300 tys. zł z budżetu gminy Pszczyna na zakup sprzętu medycznego dla szpitala. 26 marca również jednogłośnie Rada Gminy Miedźna podjęła uchwałę o przeznaczeniu na ten cel 100 tys. zł. Tego samego dnia większością głosów uchwałę w sprawie przekazania 150 tys. zł na zakup sprzętu podjęła Rada Gminy Goczałkowice-Zdrój. 27 marca większością głosów Rada Gminy Kobiór zdecydowała o przekazaniu z budżetu gminy kwoty 50 tys. zł.

Łącznie pięć gmin powiatu pszczyńskiego przekaże wsparcie na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego w wysokości 710 tys. zł.

- Bardzo dziękuję za to wsparcie. To ważny akt solidarności i pokazanie, że szpital jest dla nas wszystkich bardzo istotny . To nie jest szpital powiatu czy gmin. To jest szpital przede wszystkim mieszkańców, którzy zasługują na to, żeby móc leczyć się w jak najlepszych warunkach. Tylko działając wspólnie oraz solidarnie podejmując się tego wyzwania jesteśmy w stanie spełniać ich oczekiwania w tym zakresie i myśleć o ciągłym rozwijaniu i unowocześnianiu świadczonych w szpitalu usług. Dzięki przekazanemu wsparciu będziemy mogli zakupić nowoczesne urządzenia medyczne, które będą wykorzystywane do diagnostyki mieszkańców całego powiatu - podkreśla starosta pszczyński, Barbara Bandoła.

Gmina Pawłowice nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji ws. udzielenia pomocy finansowej tłumacząc, że w budżecie brak jest środków finansowych na ten cel. Zaznaczono jednak, że w przypadku pojawienia się dodatkowych dochodów, wniosek zostanie ponownie rozpatrzony.

Przypomnijmy, że prośba o wsparcie szpitala została wystosowana do włodarzy gmin jeszcze końcem poprzedniej kadencji podczas konwentu samorządowców z powiatu pszczyńskiego. W tym roku starosta oraz dyrektor szpitala spotkali się z radnymi wszystkich sześciu gmin powiatu pszczyńskiego i na sesjach lub komisjach mówili o sytuacji placówki. Środki z kontraktu z NFZ nie wystarczają m.in. na zakup nowoczesnego sprzętu czy na inwestycje w obiekcie. Powiat pszczyński od maja ub. roku. przeznaczył na wsparcie dla szpitala już ok. 7 mln zł, dlatego zwrócono się również o pomoc do gmin powiatu.

(źródło: Powiat Pszczyński)

 

Reklama

Reklama

jack

T G+ F

Zobacz także

gorący temat
Do pszczyńskiego szpitala wraca Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy
Do pszczyńskiego szpitala wraca Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy
Pszczyński szpital otrzymał niemieckie wyposażenie
Pszczyński szpital otrzymał niemieckie wyposażenie
Zainaugurowano świętowanie 100-lecia wybuchu Powstań Śąskich
Zainaugurowano świętowanie 100-lecia wybuchu Powstań Śąskich
Policyjna akcja "Prędkość"
Policyjna akcja "Prędkość"
POLEKU, czyli slow life po naszymu
POLEKU, czyli slow life po naszymu
Suszeckie sianokosy jak dawniej
Suszeckie sianokosy jak dawniej

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20