III Rodzinny Quiz Wiedzowy "Santo Subito"

Goczałkowice-Zdrój01.10.2020, 16:51

28 października odbędzie się III Rodzinny Quiz Wiedzowy "Santo Subito", poświęcony życiu i pontyfikatowi papieża-Polaka. Zapraszamy rodzinne drużyny do udziału w quizie!

Rodzinny Quiz Wiedzowy to emocjonujące i widowiskowe wydarzenie, podczas którego rodzinne drużyny sprawdzają swoją wiedzę o ważnych dla naszego kraju wydarzeniach historycznych. W poprzednich latach quizy były organizowane z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości oraz 100-lecia wybuchu Powstań Śląskich.

Tym razem świętujemy 100. rocznicę urodzin wielkiego Polaka, św. Jana Pawła II. - To ważna rocznica również dla Goczałkowic, bo w naszej gminie funkcjonowała szkoła podstawowa jego imienia, a na fasadzie budynku "Górnik" znajduje się tablica upamiętniająca ten fakt. Uczcijmy pamięć o wybitnym Polaku! Zapraszam na rodzinny quiz, w którym będzie można sprawdzić swoją wiedzę o św. Janie Pawle II - zachęca Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

III Rodzinny Quiz Wiedzowy "Santo Subito - 100-lecie urodzin Jana Pawła II" odbędzie się 28 października o godz. 17.00 w hali "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju. Jest organizowany przez Gminę Goczałkowice-Zdrój, Szkołę Podstawową nr 1, Gminny Ośrodek Kultury, Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Zgłoszenia należy składać do 23 października w Gminnej Bibliotece Publicznej. Szczegółowe zasady oraz zakres materiałów źródłowych, na bazie których zostaną przygotowane pytania można znaleźć w regulaminie quizu, dostępnym w załączniku.

Quiz zostanie przeprowadzony z uwzględnieniem wszelkich zasad i wymogów sanitarnych ujętych w regulaminie przebywania na terenie hali sportowej.

(źródło: UG Goczałkowice-Zdrój)

KK

T G+ F

Zobacz także

II Quiz Rodzinny „Nasza wielka i mała Ojczyzna”
II Quiz Rodzinny „Nasza wielka i mała Ojczyzna”
"Nasza wielka i mała Ojczyzna, 100-lecie Powstań Śląskich" - goczałkowicki quiz
Autorka książki o Pszczynie nominowana do kolejnej nagrody
Autorka książki o Pszczynie nominowana do kolejnej nagrody
Zasady bezpieczeństwa w Urzędzie Miejskim
Zasady bezpieczeństwa w Urzędzie Miejskim
Rusza budowa przedszkola w Goczałkowicach
Rusza budowa przedszkola w Goczałkowicach
Wyburzanie płyty wiaduktu w Suszcu
Wyburzanie płyty wiaduktu w Suszcu

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18