Grali nasi ligowcy, Pniówek Pawłowice liderem IV ligi!

31.03.2008, 12:19

W miniony weekend drugą wiosenną kolejkę rozegrali piłkarze IV i V ligi. Rozgrywki wznowiła również A-klasa.

Zwycięstwa odniosły obydwa zespoły reprezentujące nasz powiat na szczeblu IV ligi. Pniówek Pawłowice wygrał z Grunwaldem Ruda Śląska 2:0 i przy bezbramkowym remisie dotychczasowego lidera – Energetyka ROW Rybnik – awansował na pierwsze miejsce w tabeli. Bramki dla pawłowiczan już w pierwszej połowie zdobyli Marcin Klaczka i Jarosław Bujok.

Równie dobrze spisał się w tej kolejce drugi zespół z naszego regionu – LKS Łąka. W niedzielę pokonał Victorię Jaworzno aż 3:0 (dwie bramki Andrzeja Żura i jedna Bartosza Wojtkowa). „Zieloni” umocnili się na 10. miejscu w tabeli.W lidze okręgowej czwarty punkt w tym sezonie zdobyła Iskra Pszczyna. W spotkaniu z przedostatnim Ogrodnikiem Cielmice padł remis 1:1. Piłkarze z Pszczyny byli blisko zwycięstwa, bramkę stracili w doliczonym czasie gry. Świetnie rundę wiosenną rozpoczęli piłkarze Krupińskiego Suszec – po wygranej u siebie w zeszłym tygodniu z Czarnymi Piasek teraz pokonali Uranię w Rudzie Śląskiej aż 3:0. Hat-trickiem popisał się Grzegorz Świenty.

Czarni zrehabilitowali się za porażkę w pierwszym wiosennym meczu i pokonali, choć nie bez trudu, LKS Bełk 2:1. Bramki zdobyli napastnicy zespołu z Piasku – Grzegorz Sztorc (z karnego) i Zbigniew Kościański. Dwa mecze i dwa zwycięstwa – takim samym bilansem jak Krupiński może się pochwalić również Nadwiślan Góra. Podopieczni Bartłomieja Bobli wypunktowali w tej kolejce Orła Mokre aż 4:1 (gole dla górzan strzelali trener Bobla, Jakub Rewaj, Mirosław Lukasek i Krystian Limańczyk).

Ostatni nasz przedstawiciel w lidze okręgowej – Sokół Wola – gra na razie w kratkę. Tydzień temu ulegli słabszemu Orłowi Mokre, w ten weekend po bramkach Bartłomieja Więckowskiego i Michała Rewaja wygrali z mocną drużyną Piasta Leszczyny 2:1. W tabeli Krupiński jest piąty, zaraz za nim plasuje się Nadwiślan. Na dziewiątej pozycji pozostali Czarni, Sokół jest jedenasty, a tabelę zamyka Iskra.

Rozgrywki wiosną rozpoczęła też A-klasa. Wzmocniony Leśnik Kobiór pokonał w Rudołtowicach zespół LKS-u aż 4:0. W innym meczu drużyn z naszego powiatu LKS Studzionka wygrał z LKS-em Wisła Wielka 3:1. Fatalnie rundę rozpoczęli piłkarze Znicza Jankowice. W Gardawicach przegrali wysoko 0:4 z drużyną LKS-u. Porażki ponieśli również zawodnicy LKS-u Goczałkowice-Zdrój (1:2 w Chełmie Śląskim) oraz Piasta Pawłowice (2:3 u siebie z rezerwami tyskiego GKS-u).

W tabeli najwyżej z naszych zespołów jest Leśnik Kobiór, który zajmuje trzecie miejsce. Na szóstej pozycji jest LKS Wisła Wielka. Miejsca 8-12 okupują Znicz Jankowice, LKS Gardawice, LKS Goczałkowice-Zdrój oraz LKS Studzionka. Przedostatni jest Piast Pawłowice.

W niedzielę został rozegrany zaległy mecz w B-klasie, Zryw Pszczyna podejmował LKS Miedźna. W pierwotnym terminie spotkanie zostało przerwane w 20. minucie przy stanie 0:1 z powodu bardzo obfitych opadów śniegu. Piłkarze obu drużyn w niedzielę, już bez przeszkód, dograli 70 minut, wynik jednak nie uległ zmianie. Zaległe spotkanie z rundy jesiennej rozegrały również C-klasowe drużyny LKS-u Czarków i Ognia Wola. Wynik 5:1 dla LKS-u mówi jednoznacznie kto dominował na boisku.

W przyszły weekend na boiska powrócą piłkarze pozostałych zespołów B-klasy oraz C-klasy.

Urania Ruda Śląska – Krupiński Suszec 0:3
Bramki dla Krupińskiego: Grzegorz Świenty(3)

Nadwiślan Góra – Orzeł Mokre 4:1
Bramki dla Nadwiślana: Bartłomiej Bobla, Jakub Rewaj, Mirosław Lukasek, Krystian Limańczyk

Klasa A
LKS Rudołtowice-Ćwiklice – Leśnik Kobiór 0:4
Bramki dla Leśnika: Michał Olewiński, Krzysztof Kulpiński, Krzysztof Koczur, Dawid Kulisz

LKS Studzionka – LKS Wisła Wielka 3:1
Bramki dla Studzionki: Tomasz Kłus, Zdzisław Gorczyca, Paweł Spyra
Bramka dla Wisły: Mateusz Nagiel

LKS Gardawice – Znicz Jankowice 4:0

Stal Chełm Śląski – LKS Goczałkowice-Zdrój 2:1

Piast Pawłowice – GKS II Tychy 2:3