(fot. UG Goczałkowice-Zdrój)

Gmina Goczałkowice-Zdrój finansuje działalność wymazobusa

Goczałkowice-Zdrój08.06.2020, 15:01

Od początku czerwca gmina Goczałkowice-Zdrój finansuje działalność wymazobusa – specjalistycznej karetki, której zadaniem jest pobieranie wymazów na obecność koronawirusa i ich transport do laboratorium.

Zgodnie z umową zadaniem wykonawcy, czyli właściciela wymazobusa, jest pobieranie wymazów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 od mieszkańców gminy Goczałkowice-Zdrój, zgodnie z wykazami przekazywanymi przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Tychach, a także ich transport do laboratorium uprawnionego do przeprowadzenia badań, wskazanego przez sanepid.

- Zdecydowaliśmy się na finansowanie działalności wymazobusa, aby badania w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 były wykonywane wśród mieszkańców naszej gminy sprawniej. To pozwoli nam na możliwie jak najszybsze wykrycie ewentualnych zakażeń w Goczałkowicach. To też duże wsparcie dla Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój. Co istotne, osoby, które zostaną w ten sposób przebadane będą wskazywane przez sanepid. Dlatego ważnym warunkiem realizacji umowy jest dobra współpraca wykonawcy z sanepidem.

Stawka za pobranie i transport wymazu do laboratorium wynosi 105 zł brutto za pierwszą osobę oraz 95 zł brutto za drugą i kolejne osoby mieszkające pod tym samym adresem. Łączna kwota wydatków na ten cel będzie uzależniona od faktycznej liczby mieszkańców Goczałkowic skierowanych na badania.

(źródło: UG Goczałkowice-Zdrój)

KK

T G+ F

Zobacz także

Pszczyna: 15 tys. zł na działanie wymazobusa
Pszczyna: 15 tys. zł na działanie wymazobusa
Rozmowy o dalszym finansowaniu wymazobusa
Rozmowy o dalszym finansowaniu wymazobusa
PALP: sezon oficjalnie zakończony
PALP: sezon oficjalnie zakończony
Samochodowe Kino Objazdowe zawita do Pszczyny
Samochodowe Kino Objazdowe zawita do Pszczyny

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18