Gładkie zwycięstwo reprezentacji siatkarek

20.07.2010, 13:19

Trzy sety wystarczyły polskiej reprezentacji siatkarek pod wodzą Jerzego Matlaka do zwycięstwa z Białorusią w Goczałkowicach.

Polki, które przygotowują się do cyklu World Grand Prix wygrały z Białorusią 3:0 (25:12, 25:16, 25:17). W Goczałkowicach spotkanie oglądało ponad 800 widzów.

Zobacz zdjęcia z meczu – część I

Zobacz zdjęcia z meczu – część II

– Lubimy grać w małych halach. My, kobiety, w większości w takich zaczynałyśmy swoją karierę. Oczywiście – mogłyśmy zagrać w Szczyrku zamknięty dla publiczności mecz, ale chyba nie o to chodzi, a po ilości widzów widać, że takie mecze to popularyzacja siatkówki – mówi portalowi sps24.pl i Gazecie Pszczyńskiej Katarzyna Skowrońska–Dolata, wracająca do kadry po dwóch latach. – Jestem jeszcze w wakacyjnej formie – przyznaje siatkarka, ale to ona była najgłośniej dopingowaną zawodniczką kadry Jerzego Matlaka w Goczałkowicach.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli Polek. Na pierwszą przerwę techniczną schodziły przy stanie 8:3 po świetnych zagrywkach Mileny Sadurek. Białorusinki nie potrafiły nawiązać walki w pierwszym secie i przegrały go zdobywając tylko 12 punktów.

W drugiej partii rywalki, z którymi Polki w piątek wygrały w Węgierskiej Górce 3:2 i dzień później na treningu zremisowały 2:2, grały nieco lepiej, ale przewaga kilku punktów nie zmniejszała się. Polki za sprawą świetnych serwisów Agnieszki Bednarek–Kaszy w końcówce powiększyły dystans i seta wygrały do 16.

Trzeci set wyglądał nieco inaczej, bo Polski szybko wypracowały sobie sporą przewagę. Przy wysokim prowadzeniu na parkiet częściej wchodziły Okuniewska, Zaroślińska, Skorupa, Sieczka i Kaczorowska. Polki prowadziły już 22:13, ale ambitne Białorusinki zdołały jeszcze zdobyć cztery punkty.

Po spotkaniu polskie zawodniczki długo nie mogły zejść z parkietu. Każdy chciał mieć zdjęcie z Mileną Sadurek, Katarzyną Skowrońską, Jerzym Matlakiem czy Anna Barańską, która zmagania koleżanek obserwowała z trybun.

Polska – Białoruś 3:0 (25:12, 25:16, 25:17)

Skład Polek: Sadurek, Skowrońska–Dolata, Bednarek–Kasza, Gajgał, Kaczor, Kosek, Maj (l) oraz Okuniewska, Zaroślińska, Skorupa, Sieczka, Kaczorowska

O meczu czytaj także w Gazecie Pszczyńskiej”. W najnowszym numerze (w kioskach od 27 lipca) będzie można także przeczytać rozmowę z Katarzyną Skowrońską–Dolatą!

ZOBACZ SKRÓT MECZU (autor: Alferek)