Festiwal im. księżnej Daisy w pszczyńskim Zamku

14.08.2006, 17:15

Pszczyna

Wielkimi krokami zbliża się trzecia już edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej im. Księżnej Daisy.


Festiwal rozpocznie się w piatek, 18 sierpnia w Zamku Książ w Wałbrzychu. Promuje muzykę kameralną i ma nietypową formułę - studenci przygotowują utwory wraz z wybitnymi profesorami.

"Część pszczyńska" Festiwalu, współfinansowana przez gminę Pszczyna, odbędzie się w dniach od 29 do 31 sierpnia.Koncerty w Sali Lustarznej Muzeum Zamkowego rozpoczną się każdego dnia o godz. 19.00. Mamy dobrą wiadomość dla wielbicieli muzyki kameralnej: wstęp na wszystkie koncerty w pszczyńskim zamku jest bezpłatny, należy jednak wcześniej odebrać wejściówkę w sekretariacie Muzeum. W programie całego Festiwalu będą przeważać utwory Mozarta i Schumanna. Wysłuchamy też kompozycji Szostakowicza, Brahmsa, Góreckiego, Bacewicz, Beethovena, Dvoraka, Prokofiewa, Faurego i Haydna.

Tegoroczny festiwal połączony jest z mistrzowskimi kursami interpretacji muzyki kameralnej. Honorowy patronat nad festiwalem objął książę Bolko Hochberg von Pless, a w komitecie honorowym zasiądą m.in. kompozytorzy - Wojciech Kilar, Henryk Mikołaj Górecki i Józef Wiłkomirski, a także artyści muzycy- Ida Haendel (USA) i Roman Totenberg (USA).

Kursy mistrzowskie poprowadzą: solista, kameralista, dyrygent i kompozytor - Paul Gulda z Austrii; skrzypaczka Dominika Falger - laureatka i jurorka licznych krajowych i międzynarodowych konkursów skrzypcowych, wykładowczyni Uniwersytetu w Grazu i szkoły muzycznej „Margareten” w Wiedniu; Wiesław Rekucki z Hiszpanii – solista i kameralista, koncertmistrz Orkiestry Symfonicznej Księstwa Asturii, profesor w Wyższej Szkole Muzycznej w Oviedo; Szymon Krzeszowiec – solista i kameralista, laureat licznych konkursów skrzypcowych, prowadzi klasę skrzypiec w Akademii Muzycznej w Katowicach oraz wiolonczelista Piotr Janosik - od 1986 roku związany z Kwartetem Śląskim, laureat dwóch „Fryderyków”, pedagog Akademii Muzycznej w Katowicach.

pin

T G+ F

Zobacz także

Festiwal im. Księżnej Daisy
Festiwal im. Księżnej Daisy
Festiwal im. Księżnej Daisy
Festiwal im. Księżnej Daisy
"Perła 2019" - III edycji konkursu aktorsko-wokalno-teatralnego
"Perła 2019" - III edycji konkursu aktorsko-wokalno-teatralnego
VII Targi Edukacji, Pracy i Kariery
VII Targi Edukacji, Pracy i Kariery
17. edycja Reggae w Stodole
17. edycja Reggae w Stodole

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18