(fot. archiwum)

Egzaminy gimnazjalne przebiegają zgodnie z planami

Powiat11.04.2019, 12:56

Strajk nauczycieli nie spowodował zakłóceń w przeprowadzeniu egzaminów gimnazjalnych w powiecie pszczyńskim.

Dyrektorom pszczyńskich gimnazjów udało się powołać komisje, które są odpowiedzialne za przeprowadzenie egzaminów. Te przebiegają jak na razie bez zakłóceń.

- W skład komisji egzaminacyjnych weszli nauczyciele, którzy nie strajkują oraz ci, którzy przerwali strajk na czas egzaminów. Wsparli nas też przedstawiciel kuratorium oświaty – informuje Sławomir Kowalski, naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

Przypomnijmy, że minister edukacji, Anna Zalewska wydała rozporządzenie, które upoważniało dyrektorów szkół i samorządy do powołania do pracy w komisjach osób z wykształceniem pedagogicznym, nie musieli to być pracujący nauczyciele.

- Komitety strajkowe obecne w szkołach nie przeszkadzają w przeprowadzeniu egzaminów. Decyzje o przeprowadzeniu egzaminów należały do kompetencji dyrektorów placówek, a byli oni naciskani z zewnątrz - przez organy prowadzące szkoły i kuratorium. Szanujemy ich decyzje – podkreśla Alina Michalak, prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Pszczynie.

W pozostałych gminach powiatu pszczyńskiego, mimo że do protestu dołączyła większość nauczycieli, też udało się rozpocząć zgodnie z planem egzaminy gimnazjalne. Na przykład w gminie Suszec nie było potrzeby zatrudniania innych, niezatrudnionych  nauczycieli, choć do strajku w jego pierwszym dniu przystąpiło ogółem 132 nauczycieli.

Egzaminy gimnazjalne trwają od 10 do 12 kwietnia.  Pierwszego dnia uczniowie rozwiązywali część humanistyczną, w czwartek matematyczno-przyrodniczą, a w piątek czekać ich będzie egzamin z języka obcego.

 

jack

T G+ F

Zobacz także

Rosną mury Dwójki
Rosną mury Dwójki
Co z maturami?
Co z maturami?
Kolejne zakażenia i ozdrowienia
Kolejne zakażenia i ozdrowienia
Działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”
Działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”
Będzie projekt przebudowy ul. Lipowej w Wiśle Wielkiej
Będzie projekt przebudowy ul. Lipowej w Wiśle Wielkiej
Pszczyński PUP dobrze realizuje instrumenty tarczy
Pszczyński PUP dobrze realizuje instrumenty tarczy

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18