fot. KPP w Pszczynie

Dziś w całej Europie trwa policyjny projekt EDWARD

Pszczyna26.09.2019, 15:39

26 września to Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Ideą akcji EDWARD jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. W Pszczynie kierowcy i piesi mogli wykonać test w alkogoglach. Każdy może złożyć deklarację „bezpiecznego kierowcy”.

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach jest częścią Europejskiego Tygodnia Mobilności. Tego dnia we wszystkich europejskich krajach prowadzona jest kolejna edycja akcji EDWARD (European Day Without a Road Death). W akcję zaangażowana jest również polska Policja. Działania organizowane są pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku.

Akcja ma na celu podejmowanie działań, których celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. 

Pomysłodawcy projektu EDWARD są przekonani, że kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach jest w dużej mierze zmiana zachowań ich użytkowników. W witrynie internetowej https://projectedward.eu, dostępnej w wielu wersjach językowych oraz za pomocą mediów społecznościowych (facebook, twitter) można złożyć deklarację „bezpiecznego kierowcy”.

W Pszczynie w ramach programu EDWARD mundurowi zaproponowali kierowcom i pieszym test w alkogoglach. Test miał pokazać, że nietrzeźwy kierowca nie jest w stanie zapanować nad poprawnym torem jazdy samochodu, przez co stanowi duże zagrożenie na drodze. Najmłodsi zaś  mogli wykonać pamiątkowe zdjęcie w radiowozie. 

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie)

ar

T G+ F

Zobacz także

Potrącenie mężczyzny na wiślance:
Potrącenie mężczyzny na wiślance: "pojawił się nie wiadomo skąd"
Kończy się budowa komisariatu w Woli
Kończy się budowa komisariatu w Woli
„Cała Polska czyta dzieciom”
„Cała Polska czyta dzieciom”
Ponad 12 mln zł już u lokalnych przedsiębiorców
Ponad 12 mln zł już u lokalnych przedsiębiorców
375 zakażeń w powiecie pszczyńskim
375 zakażeń w powiecie pszczyńskim
Plenerowe Kino Skansenowe
Plenerowe Kino Skansenowe
PCKul i MPBP zdobyły granty z Ministerstwa Kultury
PCKul i MPBP zdobyły granty z Ministerstwa Kultury

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18