Dziś finał Pucharu Polski na szczeblu podokręgu

30.04.2008, 09:54

Na boisku Pniówka zapowiada się niezwykle ciekawy pojedynek. Zmierzą się w nim czołowe zespoły dwóch grup IV ligi. Tyszanie liderują grupie I, Pniówek jest trzeci w grupie II. Obydwie drużyny walczą o awans do nowej drugiej ligi.

Drużyna Pniówka Pawłowice w drodze do finału pokonała Chrzciciela Tychy 8:0, Piast Bieruń Nowy 7:2, Nadwiślan Góra 4:0 oraz Czarnych Piasek 1:0. Drużyna GKS-u Tychy wygrała z rezerwami Nadwiślana 10:0, JUW-e Jaroszowice 3:0, Stalą Chełm Śląski 2:0 i LKS Łąka 3:0.Ciekawostką jest fakt, iż oba teamy w finale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Tychy zmierzą się trzeci rok z rzędu, a w każdym z tych spotkań dochodziło do dogrywki. Dwa lata temu wygrał Pniówek 2:1. Zwycięska bramka padła w 117. minucie. Rok temu tyszanie wzięli rewanż i wygrali 1:0 po bramce w 91. minucie. Potem awansowali aż do 1/8 finału, gdzie odpadli po meczu z krakowską Wisłą.

Pierwszy gwizdek spotkania, którego stawką jest awans do rozgrywek na szczeblu województwa śląskiego, rozlegnie się o godzinie 17:00 na boisku Pniówka.