Dzień kobiet z salonem Lady Style: niespodzianki na rynku

07.03.2014, 13:41

Pszczyna

Dzień kobiet zbliża się do nas wielkimi krokami. Już jutro wszystkie Panie w Polsce będą obchodziły swoje święto! Jego tradycja wywodzi się z ruchów robotniczych w Ameryce Północnej i Europie. Jednak za pierwowzór tej inicjatywy uznać można Matronalia.


Matronalia to święto, które miało miejsce w starożytnym Rzymie, obchodzone w pierwszym tygodniu marca z okazji rozpoczęcia nowego roku, a przede wszystkim - jak wskazuje na to nazwa: związane z macierzyństwem oraz płodnością. Dziś 8 marca to święto dedykowane kobietom jako wyraz szacunku za walkę w imię równouprawnienia. Ustanowione w 1910 obchodzone jest regularnie na szeroką skalę od 1993 roku. Niegdyś w Polsce kobiety otrzymywały z okazji swego święta goździki. W zakładach pracy Paniom wręczano między innymi rajstopy, mydło, czy kawę.
Współcześnie, co roku obserwować możemy jak dalece zmienił się wydźwięk tego święta na przestrzeni minionych lat. Kobiety obdarowywane są przez swych ukochanych najrozmaitszymi prezentami. Głównie są to drobne upominki, takie jak: bielizna, kosmetyki, czy kwiaty. Prym wiodą również zaproszenia do restauracji, zabiegi pielęgnacyjne, kino lub teatr, a dawny czar goździka odszedł do lamusa.

Z okazji święta kobiet Salon Lady Style, którego właścicielką jest Danuta Syc także przygotował dla Pań miłą niespodziankę. Na pszczyńskim rynku od godziny 11.00 Panie obdarowane zostaną pięknym kwiatem, do którego przyczepiony będzie bilecik. Będzie on upoważniał do odebrania miłego upominku w Salonie przy ul. Bednarskiej w dniu 8 marca do godziny 14.00. W ten wyjątkowy dzień wraz ze szczerym uśmiechem kwiaty wręczane będą, rzecz jasna, przez Pana ! Liczba upominków ograniczona.

materiały prasowe

pako

T G+ F

Galeria

Zobacz także

Kobiet czar, czyli Dzień Kobiet na rynku
Kobiet czar, czyli Dzień Kobiet na rynku
Dzień Kobiet na Rynku, cz. 2
Dzień Kobiet na Rynku, cz. 2
Ograniczenia odwiedzin w pszczyńskim szpitalu
Ograniczenia odwiedzin w pszczyńskim szpitalu
Z centrum przesiadkowego do Niemiec, Anglii i Francji
Z centrum przesiadkowego do Niemiec, Anglii i Francji
Znamy program pierwszych pszczyńskich Eko Targów
Znamy program pierwszych pszczyńskich Eko Targów

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18